Kontaktujte mě: widlak@widlak.cz

Jan Linhart:
ICQ: 129-509-199

Veškeré poskytování rad nebo pomáhání s nastavením WP je placené od 500 Kč/h. Při zasílání zpráv na email/ICQ uveďte prosím zároveň fakturační údaje.

Vítám Vás, potenciální čtenáře mého blogu, u krátkého úvodu. Rád bych v něm objasnil důvody vzniku tohoto webového deníčku a také nastínil jeho poslání. Mnoho blogů se v dnešní době snaží psát články, které by se s trochou nadsázky daly označit za články cenzurované. Tato cenzura má jednu příčinu, rozvoj PPC reklamy v našich zemích. Od zavedení Google AdSense pro česky psané stránky přestala spousta autorů psát to, co psali dříve.

Důvodem je pravděpodobně strach z represí „velkého bratra“ Google. Takový majitel blogu, který měsíčně z AdSense získá třeba $US 300 je natolik zaslepen touhou po větším nebo alespoň konstantním výdělku, že zapomíná na pravou podstatu blogu. Blog, jakožto neomezované, maximálně demokratické médium, se začíná pomalu vytrácet.

A to je právě posláním Widláka. Autorovi jsou výdělky z AdSense poměrně ukradené a jeden banner, který na stránkách zobrazuje, má za účel spíše doplnit informace ve článku o nějakou tu komerční vsuvku. Pokud se Googlu nebude líbit můj článek, neodstraním ho. Odstraním reklamu Google AdSense a pojedeme s klidem dál. Widlák.cz je absolutně neomezovaný, nesponzorovaný a nekomerční demokratický blog.

Takže přeji pravý widlácký zážitek…