BezvaOblečení.cz – můj první affiliate

BezvaOblečení.cz - můj první affiliateMožná už znáte můj web, který se nachází na adrese BezvaOblečení.cz a slouží k prodeji unikátních triček s možností tvorby vlastních kousků. Možná také víte, že se jedná o takzvaný affiliate web, což znamená, že prodejcem vystaveného zboží nejste vy, ale všechno za Vás obstará „partnerská“ firma. V případě prodeje triček je partnerskou firmou T-Shock, s. r. o. Vaší odměnou je pak podíl na zisku z uskutečněných objednávek.

Jak to funguje?

Princip systému je jednoduchý. Při registraci do programu získáte u T-Shocku své unikátní ID. Poté jednoduše vložíte, pomocí iframe, aplikaci na tvorbu triček od T-Shocku do své stránky, s odkazem na své ID, a můžete začít vydělávat. Výhoda takového přístupu je nasnadě. Vaše náklady jsou kromě provozu webové prezentace nulové, nemusíte se starat o objednávání či odesílání zboží a hlavně Vás nikdo nijak nelimituje např. co se propagace takového webu týče.

Tričkomagnát

Předem bych rád upozornil, že se jedná o můj první web tohoto druhu a je tak možné, že jsou moje názory a zkušenosti trochu amatérské :). Doménu bezvaobleceni.cz jsem zaregistroval 1.10 roku 2007, umístil jsem na ni základní verzi webu, která tam s mírnými obměnami vydržela dodnes. Jednoduchá hlavička, lišta odkazů, samotný iframe s dvacítkou triček a jednoduchá patička.

Dále jsem web zaregistroval do několika katalogů, umístil odkazy na několik webů a tím pro mě práce končila. Kýžená první objednávka se dostavila až o 10 dnů později, jásal jsem… Dále zase nic, čas plynul, web navštěvovala asi desítka lidí denně a já neměl chuť ztrácet čas jeho propagací. A pak to přišlo, došel jsem ze školy, otevřel email a na kontaktní email podpora@bezvaobleceni.cz přišly neuvěřitelné 4 zprávy od různých osob. Hodně jsem se tomu divil, když můj web nikdo nenavštěvuje… Okamžitě jsem zapátral do Google Analytics a viděl už v té době asi 1000 přístupů ze známého webu Technet.cz. Podivoval jsem se stále víc a víc, okamžitě jsem zabrousil na Technet a co nevidím, nahoře na titulní stránce je článek s názvem Tipy na zajímavé weby: Navrhněte, potiskněte a nechte si vyrobit vlastní tričko. Nevěřím vlastním očím. Otevírám článek a zjišťuji, že je horní část článku věnována mému skvělému affiliate webu s návštěvností deseti lidí denně. Jsem ve stavu euforického úžasu, který mě neopouští ani po shlédnutí přehledu objednávek, kde už jsou objednána trička za více než 10 000 Kč.

Po celý zbytek dne si vychutnávám tento malý zázrak refreshováním přehledu objednávek v administraci T-Shocku… Už od článku uplynul nějaký ten čas a myslím, že je čas bilancovat…

Efekt jednoho článku

Už první den na BezvaOblečení.cz z Technetu dorazilo přibližně 3 800 návštěvníků, další den to bylo 600, třetí 400 a další už pouze +- 200. I přesto to ale samozřejmě mělo kýžený efekt, jednak si spousta lidí objednala trička a za druhé spousta lidí uložila web do oblíbených, nebo nevím kam ještě, s tím, že si trička objedná třeba večer z domu, což se projevilo enormním nárůstem objednávek ve večerních hodinách v den publikování článku…

Návštěvnost

Nakonec vlivem článku na Technetu dorazilo přibližně 6 500 lidí, což je podle mého názoru velice solidní výsledek. A jak se to vlastně projevilo na počtu objednávek? Do dnešního dne web navštívilo ze všech zdrojů 7 491 návštěvníků, kteří si objednali celkem 85 triček. Jednoduchou matematikou zjistíme, že procento konverzí (tedy návštěvník = kupec) je skvělých 1,13%. Vzhledem k tomu, že Technet.cz je technicky orientovaný web, je to číslo podle mého názoru vynikající.

Má to ale bohužel menší háček, ne každý, kdo si tričko objedná, tričko také zaplatí. Z 85 objednávek je zatím počet uskutečněných, tedy těch provizních, 51. I toto číslo je podle mého názoru více, než uspokojivé. T-Shock vyplácí z každé uskutečněné objednávky 12% z ceny (bez poštovného a DPH) u prvních deseti objednávek, u dalších vyplácí 15% a ve výjimečných případech až 20% (bohužel stále nejsem výjimečný :)).

Provize

Doposud je tedy zisk z mého prvního affiliate obchodu roven 3 132 Kč. Možná to pro vás není mnoho, ale pro mě, na důkaz, že takový systém skutečně funguje, je to až moc.

Závěr

Co říci závěrem? Měl jsem obrovské štěstí, že jsem PR článek v hodnotě několika desítek tisíc získal absolutně zadarmo. Nebýt toho článku, rozhodně bych tento článek teď nepsal, nicméně kdyby byly… Není vyloučeno, že se v podobném článku objeví třeba váš web, možná můžete štěstí trochu pomoci třeba spamováním diskuzí na Technetu a podobně :). Přeji vám hodně štěstí…

Komentářů k příspěvku „BezvaOblečení.cz – můj první affiliate“: 9


 1. 1 Andre

  Měl jsi štěstí, jako kráva. 😀

 2. 2 Libor Fikr

  Krásná trefa. Blahopřeji.

 3. 3 Ken

  Congratulations … BTW, kolik ti tento web hodil do této chvíle? Uplynulo již dalších 7 měsíců a zajímalo by mě, jak jsi na tom s návštěvností a s výdělky a návštěvností tedka 🙂

 4. 4 Machi

  Tak vydělal jsem dalších 1000 Kč, takže je to slabší – objednávejte proto trička na http://www.bezvaobleceni.cz 🙂

 5. 5 SNaper

  Super článek!Inspiroval si mě k vytvoření vlastního webu 🙂 díky

 1. 1 Yeezy 750
  Trackback 12. 10. 2016 2:26
 2. 2 Www.Voucherslug.co.uk
  Trackback 13. 10. 2016 12:20
 3. 3 Yeezy 950
  Trackback 19. 10. 2016 5:11
 4. 4 Greg Zuerlein Jersey
  Trackback 19. 10. 2016 13:04

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.