RapidShare a Remote-Uploads

RapidShare Remote-UploadsNejznámější share server na světě nabízí poměrně široké spektrum funkcí. Jednou z těch méně známých je funkce nazvaná Remote-Uploads. O co se jedná? Jaké jsou její výhody i negativa? To vše se dozvíte uvnitř článku…

Nejprve bych rád napsal, že pro zpřístupnění této funkce je potřeba účet Premium. Funkce Remote-Uploads na RapidShare je v podstatě takový automatický uploader na servery RapidShare ze serverů jiných. Funguje to jednoduše, na internetu naleznete odkaz na libovolný server, tento odkaz zkopírujete do schránky, vložíte do pole a stiskněte tlačítko pro odeslání. Co se stane? RapidShare okamžitě zařadí soubor do fronty a poté jej obrovskou rychlostí stáhne a umístí pod váš účet tak, jako když nahrajete soubor vlastnoručně.

K čemu to

Možná váš použití této chytré funkce nenapadají, nicméně potenciál je podle mého názoru vskutku obrovský. Proč stahovat soubor z neověřeného a pomalého serveru? Zkopírujte adresu souboru, dejte ji RapidSharu a za několik okamžiků máte tento soubor pod vaším účtem, odkud si ho můžete stáhnout plnou rychlostí. Samozřejmě možná namítnete, že RapidShare z pomalého serveru rychleji stahovat asi nebude (obvykle je skutečně limitujícím faktorem druhý server), jenže z mé zkušenosti je tato cesta téměř vždy rychlejší, protože onen pomalý server nemusí být pomalý celou dobu a podobně.

RapidShare a Remote-Uploads

Nebo další scénář. Máte web, kde skladujete velké množství souborů a rádi byste jejich zálohu jinde, než na vašem disku? I pro tuto činnost je funkce vhodná. Nespotřebováváte svůj cenný internetový traffic a šetříte si čas tříděním souborů… Takto můžete RapidShare používat jako mirror pro váš download server bez toho, aniž byste museli postupovat cestou download-upload. Zde stačí jen download a to pekelně rychlý.

Využití je samozřejmě více, ovšem tato dvě mně připadají nejužitečnější.

Nevýhody

Samozřejmě je i zde pár nevýhod. Předně je to omezení 100 MB na jeden soubor. V dnešní době je to už poměrně nízký údaj a tak není problém tohoto limitu docílit. Zvláště, když velikost souboru na cizím webu není možné ovlivnit.

Další nevýhodou je maximálně 100 stahování současně. To se nemusí jevit jako problém, nicméně dokončené uploady zůstávají stále v databázi a tak ji je potřeba jednou za čas pořádně promazat.

Posledním problémem (respektive vlastností) je to, že je nutné mít přímou adresu k souboru (protokol http či ftp). Bohužel toto omezení bude platit vždy, protože zřejmě neexistuje a nikdy existovat nebude 100% způsob, jak z generované URI dostat URI cílového souboru…

I přes zmiňované nevýhody je však tato funkce obrovským pomocníkem pro všechny administrátory nebo i běžné uživatele…

Komentářů k příspěvku „RapidShare a Remote-Uploads“: 4


 1. 1 Blogerko

  Používam rapidshare nejaký ten rok, ale toto som nevedel.

 2. 2 RAPID ZDARMA

  Napiš SMS ve tvaru MEGA[mezera]39555 a odešli na číslo:
  stači jedna sms za 9Kč DPH a mate k dispozici 50GB za par minut dojde vam sms a prihlasite se na megarapid.eu

 3. 3 RAPID ZDARMA

  DIKY RAPIDE ZDARMA MOC SI MI POMOHL

 4. 4 tomáš

  Ahoj. Jsem počítačový nadšenec a tak jsem zkusil remote upload na rapidshare z mého ftp serveru co mám doma – Pentiun 500 Fedoracore 4 (jen testovací na stránky). Vše se zdálo super, ale ejhle. Při tomto nahrávání se strácí data. Takže nahrané soubory jsou nepoužitekné. Máte někdo stejnou zkušenost?

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.