Silk Icons – ikony do každé rodiny

Silk Icons - ikony do každé rodinyKaždý, kdo se trochu zajímá o tvorbu internetových stránek určitě někdy narazil na zoufalou potřebu „ozvláštnění“ svého nového designu. Jedním ze způsobů, jak tuto potřebu uspokojit, je použití nejrůznějších, graficky zajímavých, ikonek. Někde je dokonce použití ikonek na webu vyžadováno, zlepšuje snadnou vizuální rozpoznatelnost prvku a podobně. V dnešním článku se podíváme na bezpochyby nejlepší sadu ikon naprosto zdarma – Silk Icons

Silk Icons jsou neuvěřitelnou sadou čítající více, než 700 ikon o rozměrech 16×16 pixelů, Rozměry Vám možná přijdou příliš malé, nicméně pro web je to tak akorát, zatímco ve 144 čtverečních pixelech (12×12) se hezké ikonky téměř vytvořit nedají, 256 pixelů je pro webové použití ideálních. Nakonec kvalita setu Vás jistě přesvědčí sama.

Silk Icons

Silk Icons

Silk Icons

Ikony samozřejmě nemusíte používat pouze na webu, díky rozmanitosti celého setu můžete třeba zdarma vybavit ikonami Váš program (pro menu aplikací 16x16px taky zcela dostačuje).

Licence

Přestože je sada jako taková zcela zdarma, existuje jedno omezení. Silk Icons jsou šířeny pod licencí Creative Commons Attribution 2.5, což značí, že při jejich použití musíte zanechat autorovi „kredit“ v podobě odkazu na stránky setu. Na webu stačí odkaz stačí například odkaz v menu, v aplikaci odkaz v About sekci… Samozřejmě vás za neposkytnutí kreditu nikdo zavírat nebude, ale slušností je tak učinit…

STÁHNOUTSTRÁNKYNÁHLED V PNG

Komentářů k příspěvku „Silk Icons – ikony do každé rodiny“: 2


  1. 1 Dispose

    Víš že byli vyvinuty pro distribuci fedora, a že jsou k dostání i ve vektorech ? Jukni na to.

  2. 2 Beijing

    Zajímavé, poučné, dobře napsané. Díky 🙂

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.