Živí spammeři

Živí spammeřiNa to, že je můj blog denně bombardován servery spammerů, kteří zde zanechávají své prapodivné výplody v podobě akčních slev na viagru nebo extrémních možností zisků v kasínu, jsem si pomalu zvykl. Taky je dokážu efektivně eliminovat pomocí antispamové ochrany, která na Widlákovi běží. Na co jsem si však nezvykl, jsou živí spammeři. Zrovna včera mě jeden z nich navštívil…

Živí spammeři se rozdělují v podstatě na dvě kategorie. Buď jsou to chudí lidé ze zemí třetího světa, studenti s desítkami hodin času a nebo jenom ubozí majitelé zbytečných stráneček, kteří se snaží za cenu protizákonných praktik zviditelnit. V mém případě se jednalo o druhý případ.

Kolem 19 hodiny se mně na emailu objevilo 9 zpráv, o novém komentáři na Widlákovi, za sebou (screenshot). Už to samo o sobě je dost podivné a ještě podivnější bylo to, že všechny komentáře byly stejné, měli stejný obsah, ale pokaždé byly u jiného článku. Nicotný majitel stránek, které nikdo nenavštěvuje, zřejmě proto, že jsou špatné, si chtěl zlepšit návštěvnost parazitováním na pracně vybudovaném cizím blogu.

Spam comment

(prosím o nenavštívení tohoto webu, nestojí za nic, děkuji)

Publikování těchto sedmi komentářů zabralo našemu nicotnému spammerovi 5 minut. Mazání komentářů v administraci WordPressu mně zabralo přibližně 15 sekund z čehož 5 sekund byl loading stránky. Tomu říkám efektivní reklama :). Pane s přezdívkou Weras: to, že si registrujete indickou doménu a ve whois ponecháte data registrátora (Banán.cz) vůbec neznamená, že jste právně nepostižitelný a už vůbec to neznamená, že si můžete reklamu na váš web rozesílat po cizích diskuzích, když k tomu nemáte zjevný důvod… Varuji vás od podobných praktik nebo byste se jednoho dne mohl dočkat dopisu s červeným proužkem. Ono je to totiž protizákonné, víme?

Komentářů k příspěvku „Živí spammeři“: 8


 1. 1 Opaquit

  Že by Radovan?

 2. 2 Machi

  Opaquit: Hehe, to mě nenapadlo 😀 😀 ani bych se nedivil

 3. 3 Opaquit

  Podle všech těch Whois údajů to tak vypadá, web patří myslím tomu jeho banánovskému spolumajiteli.
  Ten Anonymizer.in si asi Radovan nechal původně nadevelopat pro ty svoje komentářové účely a pak si řekl, že by to mohl uvolnit pro všechny a udělat z toho dobrý byznys.

 4. 4 Machi

  Opaquit: On myslím banán.cz nabízí za nějaký příplatek registraci domény na sebe, takže bych si tím nebyl tak jistý…

 5. 5 Trainzak

  Podobná situace se mi stala také, a to vedu zatím jen blog, který má asi 10 návštěvníků denně. Nevím, jestli se to těmto živým spammerům vyplatí, když nakonec vždy budou smazáni…

 6. 6 Weras

  Ho

 7. 7 Koki

  Weras: -vno. Jo… to jses 😀

 8. 8 Martin

  za 1.) už to že má hosting u banánu o něčem vypovídá 🙂

  za 2.) Nemyslím si, že esi dělá jen reklamu, tady jde i o zpětné odkazy:)

  za 3.) Zpětné odkazy nebudujou jen nicotné stránky 🙂 dnes už existujou i služby pro komentování blogů (ale tak aby to nevypadalo jako spam)

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.