Geometry Wars – kostičkyyy

Geometry Wars - kostičkyyyZrovna dnes jsem si říkal, že na tom notebooku s integrovanou grafikou už tak nějak nemám co hrát. Po dlouhé době jsem tedy zapnul Steam, abych se podíval, co tam kluci mají za novinky. Mezi ostatními jsem objevil název, který mě mezi ostatními kdoví proč zaujal, Geometry Wars. Když jsem stránku s hrou otevřel, ihned jsem věděl, že tohle musím mít… 🙂

Určitě to také znáte, několik hodin v kuse pracujete a naráz vás zastihne stav, kdy práce stojí a vy si prostě potřebujete odpočinout. Pokud nemáte po ruce les, ve kterém by se dalo relaxovat, mohou být řešením počítačové hry. Komu se však chce hrát komplexní simulace života veverek, když si potřebujete na pár minut odpočinout. Od toho jsou zde hry, které se souhrnně označují jako indie. Jednou z těchto her je i zmiňovaný Geometry Wars.

Geometry Wars

Geometry Wars na Steamu stojí pouhopouhých $US 3,95 (s daní $US 4,70) tedy v přepočtu téměř rovných 100 Kč. Jedná se sice o opravdu jednoduchou hru, nicméně několik přebývajících dolarů na PayPalu mluvilo v její prospěch. Po zakoupení si začal Steam stahovat soubory hry, které mají asi 60 Mb. Za pár minut stahování skončilo a mohlo se hrát.

Geometry Wars

Geometry Wars je vlastně remix velmi starého herního stylu, který byl „in“ kdysi v 80. letech. Celá hra se točí okolo jednoho podivného „účkovitého“ tvaru, který má představovat vesmírné plavidlo. Toto vesmírné plavidlo má za úkol chrlit konstantní množství střeliva k tomu, aby zlikvidovalo dorážející šestiúhelníčky, kosočtverečky nebo kolečka. Na začátku to jde docela dobře, nepřátelských tvarů je jen pár a navíc jsou takříkajíc tupí. Jak se ale skóre blíží k 10 000, začnou se objevovat zelené potvory, které dokáží inteligentně uhnout velkému množství střel. Spolu se stupňujícím se počtem nepřátel začíná jít do tuhého. Časem se přidá ohnivý ohon a vy jste nuceni sáhnout k nouzovému řešení – pravému tlačítku. Pravé tlačítko totiž aktivuje bombu, která zlikviduje všechny potvory na mapě. Takové bomby jsou ale na začátku jen tři a hlavně se pak velmi těžce získávají. Za každých 100 000 bodů získáte jen jednu jedinou, zatímco pro nový život stačí získat jen 75 000 bodů a pro upgrade zbraně pouhých 10 000.

Geometry Wars

Nudné? Možná pro vás, jako indie hra ale neskutečně zábavné. Sami se určitě přistihnete při tom, jak si po půl hodině u hry říkáte, že by bylo dobré jít zase pracovat :). Pokud chcete pracovat, dejte ruce od hry rychle pryč. Moderní remake hry je výhodný hlavně v tom, že jej lze hrát myší, klávesnicí nebo joystickem a hlavně podporuje veškerá možná rozlišení, včetně těch na širokoúhlých monitorech.

Za $US 4,70 není myslím co řešit 🙂

Komentářů k příspěvku „Geometry Wars – kostičkyyy“: 7


 1. 1 hearthcore

  Oj, to vypadá nadějně… a Arkanoid znáš? :o)

 2. 2 hearthcore

  Ještě doporučuju tohle: http://www.doodie.com/anger_management.php

 3. 3 Opaquit

  Jo… tato gameska se proslavila na Xbox Live Arcade a konečně je tu i verze pro PC. Možná si ji v budoucnu pořídím. Jak tady Hearthcore zmiňuje Arkanoid, tak stojí za vyzkoušení hra Super DX-Ball Deluxe, jeho opravdu hodně návykový klon.

 4. 4 Koki

  Nechapu, jak nekteri maniaci na youtube ukazuji skore 3 miliony a moje high score je jen 112.000… argh!

 5. 5 Koki

  Juchuuu, nove high score! 188.075… myslim, ze jsem konecne pochytil ten princip – nikdy nezastavovat a strilet pokud mozno jen pred sebe.

 6. 6 Marax

  OO prave jsem udelal svuj osobni rekord 349 000 🙂 Z toho 249 000 bylo bez jedinyho chcipnuti xD

 7. 7 Hlodavec

  jestli používáte myš jsou tam dva mody ten první orbit malá šipečka a druhá target máte terč

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.