Na soubory ve WordPressu – iMP Download

Na soubory ve WordPressu - iMP DownloadBlog může a často také bývá prostředníkem pro vystavení spousty souborů na Internet. Pokud používáte WordPress, máte v podstatě dvě možnosti. Spokojit se s klasickým odkazem, který však nemusí být dobře vidět a návštěvník, který se shání pouze po vašem souboru může být hledáním otráven. Další možností je…

..nespokojovat se s klasickým odkazem a sáhnout po jednom z mnoha pluginů, které stahování souborů uživateli maximálně zjednoduší a ještě nabídnou určitý komfort i vám.

iMP Download

Jedním z těch úspěšnějších pluginů je iMP Download. Díky tomuto pluginu budete schopni jednoduše nabídnout ke stažení vašim uživatelům kterýkoli soubor na Internetu. Instalace je poplatná kvalitě celého WordPressu. Stačí kopírovat složku pluginu a v nastavení plugin aktivovat.

Ač se to na první pohled nezdá, umí toho poměrně hodně. Ve správě souborů stačí pouze přidat název souboru a odkaz na něj. Výhodou je, že odkaz může směřovat prakticky kamkoli a tak nejste omezeni pouze na svůj server. Po uložení takové položky na ni můžete odkázat přímo v článku. To provedete tak, že buď užijete tlačítko přidané do vizuální i HTML editace (pak stačí vložit jen ID souboru) a nebo vložíte přímo kód <!--download id="id souboru"-->. Je vhodné upozornit, že samotný kód vložený se zapnutým WYSIWYG editorem nestačí. Je nutné uzavřít jej do tagů <p></p>. Pokud máme vloženo správné ID, zobrazí se po publikování článku efektní rámeček s ikonkou, jménem souboru a hlavně počtem stažení.

Na soubory ve WordPressu - iMP Download

Podobu rámečku lze upravovat přímo v CSS stylu imp-download.css, který se nachází ve složce pluginu. Jednou z užitečných funkcí pluginu je také chytrý přehled všech souborů v administraci, kde sem můžete jednoduše dozvědět počty stažení každého z nich. Na místě je ještě zmínit to, že plugin automaticky upraví URI souboru na svou URI, která je ve tvaru http://www.widlak.cz/?dl=1.

Nedílnou součástí pluginu je také nastavení. To vám umožňuje omezit stahování souborů jen pro registrované uživatele, užitečná funkce force download zajistí stažení každého souboru, třeba i videa namísto toho, aby se otevřelo v prohlížeči.

Plugin také umožňuje podle dvou jednoduchých funkcí zobrazit v Sidebaru seznam souborů, buď podle úspěšnosti nebo podle data přidání. Pokud navíc náš vzhled podporuje Widgety, lze blok do Sidebaru pouze přetáhnout. Možnost stažení a více informací najdete na stránce autora, kterou zmiňují výše…

Komentářů k příspěvku „Na soubory ve WordPressu – iMP Download“: 12


 1. 1 smajdalf

  čau prosim tě nemohl by si nějak poradit jak na istalaci , nastavení a vůbec jak s wordpressem pro ty co s ním začínají myslím žě takovýhle návodů je na českém webu rapidní nedostek já osobně jsem ještě nenašel ani jeden. myslím že tímto by si pomohl mnoha lidem kteří chtějí začít s wordpressem ale neví jak na to.

 2. 2 Machi

  smajdalf: Ahoj, no takový web u nás skutečně asi chybí. Možná je to proto, že manipulace s WP je opravdu jednoduchá. Nicméně inspiroval jsi mě k dalším námětům článků. Slibuju, že se tu v brzké době objeví základy práce s WordPressem 🙂

 3. 3 smajdalf

  děkuji za brzkou odpověď a na články se těším

 4. 4 Machi
 5. 5 tomas

  imp download už není nikde k nalezení, mohl bys mi ho prosím poslat na mail arecuk@gmail.com? děkuju

 6. 6 Machi

  tomas: To bych bohužel nemohl, ale mohl bych ho uploadovat 😀 Takže stahuj… (není to orig. verze – trochu počeštěná,.. ale snad to bude ok)

 7. 7 tomas

  super, díky, vyzkouším … pak jsem se chtěl optat, chtěl bychpoužívat stejně jako to máš tady ty malé čtvercové obrázky u každého článku … je na to nějaký zvláštní plugin nebo obrázky vkládáš ručně?

 8. 8 Machi

  tomas: O žádném pluginu bohužel nevím, udělal jsem si na ně speciální styl v CSS a vkládám je ručně, nicméně nevylučuju, že nějaký plugin existuje…

 9. 9 tomas

  tak mám s impem trochu problém, potřeboval bych mít na stránce několik souborů ke stažení, aleimp to nechápe 🙂 … zobrazí pouze jeden rámeček se souborem; když pod něj vložím druhý, tak ten druhý se již nezobrazí … nevíš co s tim?

 10. 10 tomas

  aaa už to jde, musí se to otagovat P

 11. 11 ALPACHINO

  Zdarec, jen jsem se chtěl zeptat, kde se dá stáhnout ten iMP prográmek, který uploadne jakýkoliv soubor na můj web, protože, ty tady máš sice LINK, ale je neplatný, dík

  ALPACHINO
  VŠICHNI JSOU BLÁZNI, JEN JÁ JSEM LETADLO!

 12. 12 sedlyboy352

  Taky by mě zajímalo kde bych si ho mohl stáhnout…

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.