Čeština pro K2

Čeština pro K2Jak jsem psal včera v příspěvku Zabijte mě, Widlák.cz přešel na jedno z nejlepších témat pro WordPress vůbec. Téma se jmenuje K2 a kromě jeho mnoha světlých stránek má i jednu stinnou – 254 řetězců pro přeložení. Proč ale trávit čas něčím, co pro vás už udělali jiní? Uvnitř článku najdete překlad na nejnovější verzi K2 (0.9.6)!

Výhody tématu K2 snad ani nemusím zmiňovat. Přesto, pokud stále váháte, slyšte… K2 je tak trochu kolos. Po jeho stažení uvidíte uvnitř desítky souborů. Nejsou to jen ty klasické sidebar.php, header.php či footer.php, ale je to i mnoho dalších souborů. Méně otrlé uživatele odradí už i soubory. Jenže pak aktivujete K2 a už do kódu v podstatě šáhnout nemusíte. Celé téma lze přeložit externě v po souboru, sidebar můžeme upravovat pomocí widgetů a navíc je K2 připraven pro neskutečné množství pluginů. Za všechny zmiňme třeba podporu tagů nebo flickerrss. K2 je prostě ve free sféře mnohem dál, než cokoli jiného pro WordPress.

Lokalizace

Samotný překlad se skládá ze dvou souborů: cs_CZ.po a cs_CZ.mo. Pro instalaci překladu postačí umístit do složky vzhledu K2 soubor s příponou mo. Pokud však budete chtít nějaký řetězec v překladu opravit, je třeba použít soubor po a to ve spojení s programem poEdit, který s tímto souborem dokáže pracovat a hlavně z něj dokáže vytvořit soubor mo, který poté zase vložíte do složky vzhledu K2.

Problém ještě pravděpodobně budete mít se slovíčkem „at“, které i po aplikaci češtiny zůstane v titulku okna vašeho blogu a navíc i u data publikování. To, jak jej odstranit z data publikování příspěvku je mi dodnes záhadou, ale pro nápravu „at“ v titulku stačí zabrousit do souboru header.php, najít tag title a kousek před jeho uzavřením přepsat „at“ na libovolný dělící znak.

Ještě se hodí zmínit to, že já jsem se stal pouze prostředníkem při tvorbě češtiny. Překlad byl „outsourcován“ a vytvořil jej Jan Kolařík, za což mu děkuji.

Doufám, že vás nejnovější čeština potěšila a že z ní budete mít maximální užitek.

Komentářů k příspěvku „Čeština pro K2“: 6


 1. 1 hearthcore

  OPAQUIT rulez!

 2. 2 Machi

  hearthcore: Agitátore 😀 Jo, je to holt frajér, akorát nevím, jak ho sakra mám dohnat 😀 Programovat umí, grafiku umí, češtinu i angličtinu slovem i písmem ovládá, někdo má holt štěstí 😀

 3. 3 hearthcore

  Jo kolesáka mám moc rád, ale pro jiné vlastnosti než je všeobecná gramotnost. Například je to good friend. Jinak jeho bratr je Almost Pilot! Ondřej Vaverka naproti tomu je matematický génius, elektrotechnik a kuchař. Je to liga výjímečných. Jinak díky za upomenutí na K2, používal jsem ho před LETY, to snad není možné jak to letí.

 4. 4 saloh

  K2 se mi líbí. Jak změním šířku levého a pravého sloupce (levý bych chtěl širší a pravý užší)?

 5. 5 tomas

  ahoj, mám wp 2.3 a K2 O.96 … naistaloval jsem tvoji češtinu, ale nefunguje mi pak správa widgetů a vůbec web se uvede do defaultního rozložení… navíš co s tim? kdyžtak pls na mail

 1. 1 Naturalremedies374.Tumblr.Com
  Trackback 29. 11. 2016 1:06

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.