Zabijte mě

Zabijte měJak jste si asi všimli, Widlák.cz opět odhodil starý kabát, aby si mohl obléci kabát nový. Od února tohoto roku, co blog vznikl je to již čtvrtý vzhled blogu. Možná si říkáte, že to není příliš normální postup a spíláte na autorovu psychickou kondici. Možná máte pravdu, možná taky ne…

Nemůžu si pomoct. Každý vzhled, který je graficky něčím výjimečný (a to všechny tři předešlé vzhledy byly) mě po čase začne otravovat a po delším čase se mi začne hnusit tak, že mně nebaví ani psát nové články. Přesně to jsem začal pociťovat přibližně před dvěma týdny, kdy byl na blogu už asi měsíc vzhled, který označuji jako Widlák 3.0.

Modrá, která byla zprvu tak skvělá, design, který byl zprvu tak sladěný, začal být odporný tmavý a navíc modrý. Bylo mně jasné, že to bude chtít změnu. Sice jsem si byl jistý, že budu mnoha čtenáři označen za blázna, nicméně stále je to lepší, než abych sem nepsal články.

Tak jsem začal po večerech hledat nový design, až jsem našel ten nejlepší z nejlepších a zaručeně (jeden z) poslední(ch), který kdy na Widlákovi uvidíte. Tento template se nazývá K2 a je opravdu daleko, předaleko za všemi ostatními počiny, co jsem kdy měl to štěstí spatřit.

K2 obsahuje ajaxové vyhledávání, komentáře a ajaxové přepínání stránek se články. Opravdu perfektní funkce, vyhledávat a přidávat komentáře bez potřeby obnovení stránky je opravdu pohodlné. K2 obsahuje také přípravu pro nejrůznější pluginy a tak nabyl problém ani s Gravatary či fotkami z Flickeru. Navíc je možné všechny řetězce tématu přeložit na jednom místě v po souboru, což je také geniální vlastnost. Podpora widgetů a možnost nastavení počtu sidebarů či headeru stránky je už jen třešničkou na dortu.

Doufám, že se Vám téma líbí a že zůstanete Widlákovi věrni 🙂

Komentářů k příspěvku „Zabijte mě“: 7


 1. 1 hrach

  Kdopak to psal v komentářích že sem si jistej že ho stejně brzy změníš ? Já .. 😀 a je to tady.. čekal sem to a jsem spokojen 😉

 2. 2 Dan

  Dobra volba. Kdyz se tak rozhlednes po vetsine okolnich, hojne navstevovanych ci popularnich informacnich serverech a blozich ujistis se, ze velke procento jich pouziva stary dobry tradicni novinovy format „cerne na bilem“.

  Neco na tomto formatu asi bude 🙂

 3. 3 Chuan Torena

  I když budu Machim možná označen za věčného kverulanta, přesto si neodpustím drobnou kritiku:) O tom, že je tento vzhled mnohem lepší než to modré „cosi“, není třeba pochybovat. A také skutečně platí: černé na bílém má i dnes svou platnost. Ovšem co nechápu, je ten nahodilý sled znaků z extrémně profláknutého fontu Webdings. Má to snad něco znamenat? Nebo je to jen balsat pro vyplnění prostoru? Obávám se, že B je správně. A také stále otravnější „zrcadlení“ v názvu je už dnes myslím pasé. Takže já stále teskním po prvním vzhledu blogu… Ale jak říkám, tohle je určitě lepší než monteráček:)

 4. 4 Machi

  Chuan Torena: Jejda 🙂 Nejedná se o nahodilý sled znaků, jedná se o grafické vyjádření toho, čemu se tento blog věnuje. Postupně: sítě a Internet, programování (Ajax), mně, softwaru, grafice a zvuku, instant messengerům a penězům na Internetu… Zrcadlení v logu je, jak jistě tušíš, z důvodů parodování takzvaného „webu 2.0“. Proto je tam i ta hvězdička s nápisem 4.0.

 5. 5 Lukáš Faltýnek

  Po druhém a třetím vzhledu, který mi moc nesedl, tento chválím. Čistý a přehledný. Doufám tedy, že u něj chvíli vydržíš :-).

 6. 6 Chuan Torena

  To Machi: No dobrá, dobrá….Sice na mě argumentace o zastoupení (a funkci) piktogramů v horní liště působí jako občasná obhajoba v reklamní agentuře („…víte, ten malinký červený trojúhelník znamená sepjetí vaší značky s produktovou globalizací, ten větší čtvereček je radost vašich klientů po nákupu vašeho produkru a to malilinkatý kolečko je čisté prostředí, ve kterém vaše produkty vznikají…:)))), ale budiž.

  Ale rozhodně bych se přimlouval za zmrazení časté rotace grafického vzhledu. Mimo dobré grafiky a kvalitního obsahu je totiž pro návštevnost jakéhokoli webu stejně důležitá i vizuální kontinuita. Tedy, jak si je nebo není návštěvník schopen zapamatovat a tudíž asociovat vzhled webu s jeho obsahem. Nebo ještě jinak řečeno: sebelepší náplň ve stále se měnícím obalu je pro případného čtenáře (či zákazníka, prostě jak kdo chce) vizuálně špatně zapamatovatelná a postrádá opěrné optické body, které si pak s obsahem spojuje…..

 7. 7 Machi

  Chuan Torena: Heh, tak to asi chytám manýry reklamní agentury. Velmi často, hlavně když někomu udělám web a nacpu tam prostě nějaký znak, mám podobné výmluvné kecy, přičemž účel je vždy stejný, zaplnit to pitomé prázdné místo 🙂

  Jinak co se týče asociace webu s obsahem, tak máš určitě částečnou pravdu, ale minimálně v mém případě si z webů, které navštěvuji (kromě klasiky typu živě.cz, lupa.cz) nepamatuju ani název (zlaté RSS a bookmarky), ještě tak vzhled :). Kdyby jsi měl pravdu, tak minimálně musíš uznat, že ten minulý modrý vzhled sedl málokomu, kdežto tady tohle je mnohem, mnohem víc univerzální 🙂 (a navíc ten krásný Ajax)

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.