Na pivo přes PayPal

Na pivo přes PayPalKontextová reklama aka Google AdSense nebo Text Link Ads pro úspěšnější blogy nemusí být nutně jediným zdrojem výdělku za hodiny strávené blogováním. Jedním z možných cest ke „sponzoringu“ Vašeho blogu může být po celém světě velmi používaný platební systém PayPal…

Cest k možnosti příspěvků přes PayPal (PayPal je elektronická peněženka, umožňuje provádět platby na statisících webů po celém světě) je několik. První a nejjednodušší je umístění prostého tlačítka, které si můžete nechat vytvořit přímo v rozhraní PayPalu. Tato cesta je však neosobní a často bývá poměrně neúspěšná.

Další možností může být plugin, který do Vašeho systému přidá jednoduché tlačítko s možností příspěvku třeba pod každý článek. Majitelé blogu běžícím na WordPressu mohou nyní zajásat. Plugin Buy Me a Beer dotáhl tuto myšlenku nejdál, jak to jen lze a je tak opravdu dobrou cestou ke zvýšení Vašeho profitu z blogu. Česky volně přeloženo znamená tento název oblíbené sousloví „Pozvi mě na pivo“.

Díky tomuto pluginu si můžete na blog jednoduše přidat odkaz, který uživatele nabádá k tomu, aby Vám přispěl přes PayPal a vlastně Vás tak pozval na pivo. Odstraňuje se tak nejvýraznější bariéra k častějšímu přispívání od uživatel a sice „neosobnost“.

Co to umí…

Plugin je, jako je to u WordPressu běžné, opravdu jednoduché nainstalovat a rozjet. Postačí pouze nakopírovat soubory do příslušné složky a přes administraci plugin spustit. Poté je možné v administraci Nastavení – Buy Me a Beer nastavit všechny nejdůležitější parametry. Plugin umožňuje nastavit text odkazu pod každým článkem a text odkazu v menu webu. Je také možné odkazy automaticky umístit, ale poté by se vyskytovaly na úvodní stránce hned desetkrát a tak je dobré využít spíše dvou funkcí, které si můžete dát kam chcete:

<?php buymebeer_sidebar(); ?> (pro menu – větší obrázek)

<?php buymebeer_content(); ?> (pro články)

Pokud nejste spokojeni s výchozí podobou obrázků či samotných odkazů, lze vše samozřejmě upravit jejich změnou, respektive změnou v CSS souboru Vašeho tématu. Jak takový odkaz vypadá se můžete podívat třeba na konci tohoto článku. Po kliknutí je uživatel přesměrován na stránku PayPalu, kde se může přímo přihlásit nebo použít svou kreditní kartu v případě, že nemá vytvořen účet.

Plusem je, že v popisu položky na PayPalu je nadpis článku a v pluginu lze nastavit děkovnou stránku, na kterou bude návštěvník přesměrován po odeslání daru. V nastavení si lze také zvolit fixní výšku daru, ovšem tuto možnost extrémně nedoporučuji.

Malý problém

Celé to má ale malý problém. V České republice je jakékoli dobrovolné přispívání na cokoli veřejné tabu. Proti mému názoru můžete namítat cokoli, ale prostě si za ním stojím. Většina uživatelů u nás totiž podvědomě počítá tak nějak s tím, že blogy píšou bohatí lidé a hlavně dobrovolně. Že všechny informace, které se zde dočtou jsou automaticky zadarmo. Když nechcete zaplatit na tvrdo před otevřením článku, nechcete zaplatit už vůbec.

Za to u zahraničních blogů může mít podobně „přítulný“ plugin obrovský úspěch a dokážu si jej představit jako zdroj slušných příjmů.

Přeji hodně úspěchů 🙂

Komentářů k příspěvku „Na pivo přes PayPal“: 3


 1. 1 SackX

  Hmm, no není to špatné, bohužel v našich končinách se dvakrát moc PayPal nepoužívá, ale určitě to půjde portovat na moneybookers nebo monetku.

 2. 2 Dan

  Prvne jsem si tohoto pluginu vsimnul na blogu Johna Chow a musim rict, ze aspon v jeho pripade, mi tento zpusob monetizace prijde, z ruznych duvodu, tak trochu…kontroverzni. Proto jsem se rozhodl jej v dohledne dobe neinstalovat.

  Jak sam uvadis, vyuziti podobneho pluginu v Cesku je asi hodne optimisticke ovsem samozrejme proc to nezkusit? Kdyz nic aspon se obohatis o dalsi, doufejme ze pozitivni, zkusenost.

 1. 1 vybrali.sme.sk
  Trackback 12. 6. 2007 19:49

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.