Servis24.cz – ruce pryč

Servis24.cz - ruce pryčServis24.cz je aplikace pro internetové bankovnictví akciové společnosti Česká spořitelna. Aplikace jako taková není rozhodně špatně provedená a její funkce jsou taktéž dostačující. Zarážející je však jedna věc – dostupnost.

Stává se už takřka pravidlem, že internetbanking (jak je služba hezky česky nazývána) ČS na několik hodin klidně nejede a klientům se zobrazí pouze hláška o nedostupnosti. Korunu těmto výpadkům ale nasadila ČS až tento víkend. Nejdříve jsem asi ve čtvrtek viděl na serveru zprávu informující o tom, že v průběhu celého pátku, soboty i neděle bude služba možná trpět výpadky a chvílemi se k ní nebude ani možné přihlásit.

Dobrá, nu což, údržba serverů (asi musí vysát myši zpod procesorů) je čas od času nutná. Jenže dnes ráno jsem byl poměrně překvapen, když se na Servisu objevila zpráva v poněkud jasnějším znění. Zpráva říkala, že internetbanking nepůjde až do nedělního večera, Nikoli, že budou výpadky, ale prostě nepůjde. Praštil jsem pěstí do stolu a panel ve Firefoxu s nechutí zavřel.

Za hodinu jsem web otevřel znovu, už mě ani nepřekvapilo, když hlášku o nedostupnosti až do nedělního večera vystřídal tradiční promožvástový kec o nutnosti údržby kvůli zlepšení služeb:

Nedostupná aplikace

Aplikace SERVIS 24 Internetbanking je v tuto chvíli dočasně nedostupná z důvodu plánované odstávky, která je nutná pro další zvýšení kvality a úrovně našich služeb. Přihlášení prosím vyzkoušejte později. Pokud od prvního zobrazení této informace uplynula více jak 1 hodina, doporučujeme stisknout kombinaci kláves Ctrl+F5 pro aktuální informace o přístupnosti aplikace.

V současné době je možné zadávat platební příkazy pomocí všech bankomatů České spořitelny.

Pokud jste již byli přihlášení do aplikace SERVIS 24, doporučujeme Vám v zájmu Vaší bezpečnosti zavřít stávající okna prohlížeče.

Bohužel nevím, co bych k takovému přístupu dodal. Neskutečně mě vytáčí jak obrovská nedostupnost služby, tak neurčité informace o tom, kdy to vlastně zase půjde. Podnikáte a používáte Servis24 k transakcím se svými klienty? Pak je mi Vás upřímně líto a jediné, co Vám mohu doporučit je přechod k nějaké serióznější instituci, která Vás nenechá jen tak celý víkend ve štychu…

Komentářů k příspěvku „Servis24.cz – ruce pryč“: 14


 1. 1 Dan

  Taky s timhle servisem nemam ty nejlepsi zkusenosti. Nejprve (tak 2 roky zpatky) mi par mesicu trvalo vubec jim nejak vysvetlit, ze momentalne nejsem v Cesku a ze proto teda nutne potrebuju online pristup k uctu. A taky ze PIN si vyzvednout z me adresy v Cesku proste ihned nemuzu.

  Nakonec jsem domu jel na Vanoce takze sem to dokazal osobne na pobocce vyridit. Dlouho jsem pak ucet nepouzival a ve finale jsem (vlastni neopatrnosti) nejspis 3x omylem zadal PIN takze jsem mel po online bankingu 🙂

  Ted tam ten ucet lezi snad uz rok, nikdo se na nej nemuze dostat, zavrit ho odsud me nenechaj (pouze osobne) a mesicni poplatky (za 0 transakci) si vesele strhavaj dale.

  Ovsem nevinim jen CS, chyba je take na me strane, jenom rikam, taky s nima nemam nejlepsi zkusenosti.

 2. 2 Machi

  Dan: No jo, ČS a zahraničí to je už absolutní katastrofa. Bez fyzické návštěvy na pobočce nemůžeš ani povolit platby na internetu kreditkou a vlastně nemůžeš ani měnit ty limity, co si u nich jednou nastavíš… Nevím jak to funguje u jiných bank, ale budu rád, když mi případní čtenáři něco doporučí, něco, s čím můžu v rámci jedné banky provádět transakce okamžitě a hlavně něco s použitelným internetbankingem… (asi eBanka :))?

 3. 3 berny

  Asi půl hodiny si dopisuji a řeším nedostupnost serveru servis24 s operátorkou. Sice mi všechno výborně vysvětlila. Nastavila jsem dojonale webový prohlížeč…..protože jsem byla ujištěna, že chyba je na mé straně…. a po tom všem, kdy se situace nezměnila( „došlo k neočekávané chybě!) jsem si teď našla vaše příspěvky a dozvěděla jsem se, PROČ se mi přihlášení nevede…díky, už jsem se uklidnila…chyba není na mé straně….škoda, že jsem musela strávit zbytečný čas na PC upravováním zbytečností..je to opravdu banka….

 4. 4 Kvapil Jaromir

  http://www.servis24.cz je stále nepřístupný,poukazky musím posílat přes
  pracovníky spořitelny,nemohu se dostat jak ve dne tak ani po22hodině.
  hodlám přejít i s účtem k jiné bance.Když to neumíte tak neblbněte klienty.

 5. 5 Kvapil Jaromir

  jak dlouho bude trvat,kdy budu moci po dvou měsících poslat bez potíží ze svého účtu složenku -termín je do 10/10 2007? díky

 6. 6 Karel Falta

  DOBRÝ DEN,
  Marně se snažím dostat do servisu 24, na můj účet. Všechno je tak neskutečně složité, nevím proč to platím ,když se tam nedostanu.

 7. 7 giovanni

  naučtw sw mačkat klávesnici a služba vám bude fungovat

 8. 8 Miroslav Pavlica

  ČS – to je moje černá můra, jsem jejím klientem už přes 25 let a už je jen otázkou blízké doby, kdy od nich jdu pryč. Pokud bych měl popsat mou anabázi s ČS, bylo by to na opravdu moc dlouhou dobu, ale v dnešní době není času ani na popisování podrazů od ČS a asi by ani nikdo neměl čas to číst. Ostatně teď si tady klapu jen proto, že nejde interbanking a marně doufám, že než si tu doklepu ten příspěvek, tak snad půjde. ČS je opravdu arogantní moloch, který jenom zvyšuje poplatky a cucá z klientů peníze, kde se dá. Mimochodem v porovnání ročních poplatků mého sporožirového účtu z roku 1981 a roku 2006 se navýšily o 13370 procent – a to opravdu není překlep. Jen ve zkratce: odbourávání výhodného programu – podraz, zřizování osobního účtu – podraz, velikost a skladba poplatků – podraz, atd.atd. Nebudu to raději dál rozepisovat, protože se mi z toho začíná zase dělat špatně, raději vyzkouším, jestli už je konečně přístup na „interbanking“ ………… no zase žádné překvapení 🙁 STÁLE NEFUNGUJE

 9. 9 Anita

  Dneska zas nafunguje ale ani tam není omluva!

 10. 10 pedajaro

  proč ? proč to tak dlouho trvá ???
  Kdo to za mě zaplatí?
  Prosím už to zprovozněte!!!

 11. 11 Miguel

  kazdopadne v tom maj bordel… viz url

 12. 12 Miroslav Pavlica

  Tak už je to déle než rok co jsem od ČS utekl a nemohu si to vynachválit, alespoň co se týká zkušeností s provozem ČS. A to nemluvím o Pojišťovně ČS, kde jsem měl životní pojištění se spořením, které jsem ukončil, když už jsem do něj vložil víc než 20000 Kč a nedostal jsem z nich ani korunu, ba naopak jsem musel finančnímu úřadu ještě zaplatit odečty z daní. S poplatky na soprožirovém účtu ze mně vymámili za ty roky víc, než 30000 Kč. Prostě maj to zlatej důl.

 1. 1 vybrali.sme.sk
  Trackback 9. 6. 2007 8:42
 2. 2 https://vnnurse.com/bieu-hien-cua-benh-tram-cam/
  Trackback 16. 4. 2019 6:11

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.