Balada o mně

Balada o tlačítkuPot stříká, prsty hmitají, mozek přechází do stavu absolutního soustředění, přestávám vnímat okolní svět a soustředím se je na svou práci. Jsem totiž…

Má práce je složitější, než práce ostatních. Začínám jako malé a zbytečné nic a je jen na mě a mých schopnostech, zda se dopracuji do kruhů nejvyšších, do kruhů těch, kteří můj obor ovlivňují. Ze začátku nedostávám za svou práci ani plat a mnozí z rekrutů po měsících urputného boje odpadají. Kapacity oboru říkají, že déle, než dva měsíce vydrží opravdu jen intelektuálně zdatní jedinci a po dobu delší, než jeden rok, ti nejlepší.

Za tuto dobu také začíná moje nesmírně urputná práce přinášet první ovoce. Nejvyšší v oboru mě sice ve většině případů ještě neznají, ale menší ryby již ano. Začínají se o mě zmiňovat svým přátelům a ti se začínají zmiňovat svým přátelům. Moje soukromé impérium tak stále roste a já začínám pronikat do vyšších kruhů oboru. Kapacity si již něčeho všimli a přestávají mě brát jako „toho chudáka“. Ještě s nimi sice nepřicházím osobně do styku, ale pomalu mě sledují…

V záři svého pracovního nástroje pokračuji neměnným tempem dál. Snažím se být lepší, než ti ostatní. S každou zakázkou si dávám záležet dvakrát tolik, co ti druzí, ale pořád se nemůžu dostat přes onen osudný kámen, co leží na cestě do nebe. V kaluži potu přijímám osudné rozhodnutí. Tuhle práci nezvládnu a odchozím z oboru. Samozřejmě ale dále sleduji, co se kde šustne a tak se s bolestí v očích dívám na to, jak den za dnem, hodinu za hodinou, konkurence likviduje mé pracně dobité místo. Vracím se!

Začínám pracovat takřka do vyčerpání sil a z jejích posledních zbytků se snažím dokázat nemožné. Spánek jsem zkrátil na dvě hodiny denně, bože, vydělávám! Usilovná práce začíná vynášet své první ovoce a já zanedlouho držím první vydělanou bankovku v rukou a spěchám do obchodu, abych si pro svou práci koupil nové nářadí. S novým nářadím se mi otevírá oblast nepoznaná a radikálně rozšiřuji své pole působnosti. Začínám být opravdu úspěšný a mnozí lidé mě zahlcují svými žádostmi o pomoc. Cítím se jako opravdový guru, i když k těm nejlepším mám ještě hodně daleko.

Jsem stále lepší, ale snažím se dělat svou práci v neměnné kvalitě. Obor, ve kterém pracuji je totiž opravdu náchylný a odbýt svou práci znamená urychlenou cestu dolů. Začínají se však objevovat konkurenti, kterým má práce očividně nevoní. Snaží se moji práci zničit nejdříve slovy, později i brutální silou. Několikrát se jim to dokonce i podaří, ale já se nenechám jen tak zaskočit a pokračuji ještě zvýšenou intenzitou. Všímá si mně první opravdový guru a doporučuje mne svým vlivným přátelům. Jsem opravdu nadšen, protože zisky z mého zaměstnání rostou opravdu raketovým tempem. Kupuji si nový dům, auto a jachtu. Končím s prací a jdu si užívat života, kdysi jsem byl opravdový bloger.

(tento článek není skutečným rozloučením se autora s blogováním :D)

Komentářů k příspěvku „Balada o mně“: 0


  1. Žádné komentáře

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.