Aktualizace Google PageRank

Aktualizace Google PageRankS největší pravděpodobností došlo dnes ráno našeho času k aktualizaci Google PageRanku, ačkoliv stránka, která aktualizace monitoruje stále mlčí. K aktualizaci tak došlo po dlouhých 92 dnech…

Co je PageRank podle české Wikipedie:

PageRank je algoritmus pro ohodnocení důležitosti webových stránek, navržený Larry Pagem a Sergeyem Brinnem a tvořící základ vyhledávače Google. (Jméno algoritmu je přeložitelné “hodnocení stránky” nebo též “Pageovo ohodnocení”. Podle vyjádření společnosti Google byl algoritmus pojmenován právě po Pageovi.)

Algoritmus využívá strukturu hypertextových odkazů jako vzájemné “doporučování” stránek, ne nepodobné hodnocení vědeckých prací podle počtu citací. Na rozdíl od sledování počtu citací ale dovádí tento princip ještě dál: hodnocení stránky se nepočítá z prostého počtu odkazů, které na ni vedou, ale bere se v úvahu i hodnocení odkazujících stránek.

Více zde

Widlák přeskočil z PageRanku 0 na poměrně slušnou trojku, což je na účastníka první aktualizace PagaRanku poměrně úctyhodný výsledek. A k čemu že je PageRank vlastně dobrý? Ani ne tak k řazení výsledků ve vyhledávači, k tomu se používá spousta jiných faktorů, ale díky PageRanku stojí a padá hlavně komerční úspěšnost vašeho webu. Všechny reklamní služby, které jsou nějakým způsobem založeny na přímé interakci inzerenta s vaším webem, berou PageRank jako významné hodnotící kritérium. Například známá služba Text-Link-Ads přijímá stránky s PageRankem 4 a více a samozřejmě se od něj odvíjí i následná cena za odkaz. Samozřejmě to ale není pořád jediný faktor. Nicméně PageRank 6-8 vám zajistí skvělou cenu za odkaz a ani už nemusí záležet na jazyce stránky či na její návštěvnosti…

EDIT: Potvrzeno 🙂

Komentářů k příspěvku „Aktualizace Google PageRank“: 5


 1. 1 Dan

  Ano, také jsem si dnes všimnul, že jsme dostali hned ze startu celkem slušnou dvoujku 🙂 Jen tak dále přeju Tobě i nám.

 2. 2 Machi

  Dan: Jo, taky slušné 🙂 Mimochodem, doporučuji ti na Tvém blogu upřednostnit jednu z tvarů adresy (buď http://www.dankupec.com nebo dankupec.com). Já totiž například přistupuju na verzi bez www a ta má pagerank 0, což je poměrně zlé. Pokud tvůj hosting podporuje htaccess, tak je to otázka několika minut. Napiš, jestli máš zájem o radu.
  PS: Zkus to třeba na widlákovi. Když zadáš url na jakoukoli jeho stránku bez www, systém tě bez povšimnutí přesměruje na podobu s www.

 3. 3 Dan

  Pokyny k nastavení htaccess někde mám (nastavil jsem tak směrování z mojí domény s českou koncovkou ie. dankupec.cz do dankupec.com) akorát jsem se k stále vlastně k dalšímu pořádnému SEOvání našeho webu ještě pořád nějak nedostal :]

  Prostě lenost, budu to muset brzo napravit a díky za upozornění.

  Ano Tvoje widlak.cz presměrovávání na http://www.widlak.cz funguje ok už jsem to sledoval.

 4. 4 LuFa

  Tak jsem se díval, a mám taky za tři :-D. Stránky komerčně laděné nemám, SEO jsem zatím nijak zvlášť neřešil, ale i tak to po necelých třech měsících provozu potěší.

  Jinak díky moc za odkaz v sekci „Co mám rád …“.

 5. 5 Vladislav

  tak to je nas vic s trojkou

  ja mam na blogu „www.madcow.cz/vzorek“ page rank 3 a na hlavnim webu http://www.madcow.cz, kde bohuzel neni zatim zadny txt, jen animace, page rank 2, prijde mi to docela legracni…

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.