Jste člověk 2.0?

Jste člověk 2.0?Svět jde stále dopředu, každý den můžeme na silnicích vidět nové modely aut, každým dnem je náš počítač bezcennější a bezcennější a také se každým dnem vyvíjí nové a nové weby, které se souhrnně honosí názvem Web 2.0. Jedno však stále zůstává stejné. Jsme to my, lidé. Člověk je pořád stejný, má pořád stejně myslící mozek a vůbec, buďme lidé 2.0…

Člověk 2.0 musí mít ale samozřejmě řadu specifických vlastností. Začneme od těch zevních.

 • Triko 2.0 -Toto triko je charakteristické zejména svým barevným podáním. Je na něm minimálně dvakrát použita průhlednost a celé triko je hvězdicovitého tvaru. Díky nárokům na jeho kvalitu je třeba triko uchovávat ve formátu PNG v nejvyšší kvalitě.
 • Kalhoty 2.0 – Téměř obdobné triku. Musí mít minimálně 5 cípů na každé nohavici a zip poklopce musí být proveden obligátní růžovou barvou s přívěškem stejnojmenného kompresního formátu.
 • Ponožky 2.0 – Ponožky jsou víceméně klasické, obohacené o multimediální funkce typu přehrávače empétrojek či odstraňovače pachů.
 • Brýle 2.0 – Brýle 2.0 se skládají ze dvou hvězdiček s mnoha cípy a jsou spojeny obligátním růžovým drátkem. Obsahuje samozřejmě i nezbytné 2.0 funkce, jako je převedení světa do pátého rozměru nebo bezproblémová detekce kradeného zboží.
 • Vzhled tváře 2.0 – Vzhled tváře ve verzi 2.0 by měl být jedním z nejdůležitějších aspektů správného 2.0 člověka. Na tváři se musí vyskytovat minimálně jeden barevný přechod z růžové do bílé. Správný 2.0 člověk má samozřejmě také na obou uších handsfree sadu a navíc u jednoho z obou uší drží další telefon.
 • Vlasy 2.0 – Vlasy 2.0 se musí tyčit minimálně do výšky menšího dvoupatrového domu. Je dobré udělat na nich několik bodáků hvězdicovitého tvaru.
 • Free Image Hosting at www.ImageShack.us
 • Náušnice 2.0 – Náušnice na člověku 2.0 už nejsou doménou pouze ženského pohlaví. Minimálně jednu 2.0 náušnici musí mít opravdu každý. Náušnice se sice běžně neprodává, nicméně vykovat jednoduchou půlkilovou strukturu z oceli zvládnete i s domácím kovářským setem od Horsta Fuchse.

Chování 2.0

K tomu, aby jsme se stali člověkem 2.0 samozřejmě nestačí pouze příslušné zevní vzezření. Potřebujeme se také adekvátně chovat ve smyslu pravidel 2.0. K tomuto účelu vám zdarma nabízím desatero chování 2.0:

 1. Za všechny provedené činnosti chci peníze, a to moc peněz. Zpravidla se o této skutečnosti zmiňuji až na konci celého oceňovaného výkonu. Pokud dotyčný dlužník nesouhlasí, je třeba zakročit Šarmem 2.0 ™.
 2. Na ulici si detailně prohlížím všechny ostatní za účelem jejich přiřazení do mé uživatelské skupiny. Čím více nás ve skupině bude, tím budeme mít relevantnější statistiky a tím budeme na společenském žebříčku více.
 3. Zásadně se bavím pouze s lidmi 2.0. Lidé předchozí generace se nebudou chtít přidat do naší uživatelské skupiny a navíc jejich statické názory jsou opravdu špatné.
 4. Zásadně nejezdím po dálnici a nelétám letadlem ani vrtulníkem. Rychlost není naše doména. Člověk 2.0 je pomalý a nic nedělá unáhleně. Nejdříve musí odeslat svou myšlenku serveru a po řádném schválení může podniknout předmět činnosti.
 5. V obchodě zásadně nenakupuji potraviny 1.0. Potraviny 20. jsou totiž mnohem výživnější a jejich energie bude mnohem efektivněji využita. V žádném případě však nelze kombinovat 1.0 a 2.0 potraviny.
 6. Nerespektuji policii ani zákon. Člověk 2.0 je na tak vyspělé intelektuální úrovni, že nemusí respektovat ani strážce zákona ani zákony samotné. Člověk 2.0 může užívat veškerých výhod ilegálního stahování internetu i ilegálního nakupování bez potřeby finančního ohodnocení.
 7. Evoluce v člověka 3.0. V žádném případě. Vědecké kapacity 2.0 ™ říkají, že třetí verze člověka bude natolik postižena nukleární katastrofou, že v současnosti nemá smysl požadované standardy vůbec zavádět.
 8. Člověk 2.0 má zakázáno používat analogové služby typu pošta či email. Místo využívání analogové pošty posílá soubory výlučně pomocí svého komunitního webu a to samé platí i v případě emailů.
 9. Člověk 2.0 není povinen respektovat hranice států. Svět 2.0(tm) je totiž celistvým územím bez jakéhokoli omezení. Člověk 2.0 má v souvislosti s tímto bodem zakázáno cestování a to jak mezistátní, tak vnitrostátní. Veškeré rozhovory a setkání vede pomocí svého webu 2.0.
 10. Elektřina je vším. Člověk 2.0 je povinen zajistit si její dodávky za každou cenu. Kdyby mělo dojít k nejhoršímu, je oprávněn použít střelné, případně i jaderné zbraně. Pokud však přesto dojde k výpadku delšímu, než 5 sekund, je člověk 2.0 povinen zavolat asociaci Generátor 2.0(tm) a vyžádat si zapůjčení generátoru. To vše zdarma, generátor je totiž poháněn LIDSKOU BLBOSTÍ!

Komentářů k příspěvku „Jste člověk 2.0?“: 2


 1. 1 meca

  Kdyby jsi si vybral jednu skupinu uživatel.. sakra, už z toho blbnu – lidí 😉 … A z nich by jsi udělal jakýsi 2.0, mohla by to být sranda… Ale smíchat všechny dohromady a říct, že v podstatě všechno je 2.0. vůbec neodpovídá stylu 2.0 -;)

 1. 1 První milión » Blog Archive » Rychlé Šípy aneb zaujalo nás na českém Internetu
  Pingback 28. 4. 2007 6:34

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.