Vodafone si drží image domácího operátora

Vodafone si drží image domácího operátoraZa sedmero dálnicemi a GSM sítěmi leží země, jež se honosí názvem Česká republika. V této zemi kdysi fungovali tři čeští operátoři. Všechny táhl nejstarší Eurotel v závěsu Paegas a někde v koutě začínal vymetat pavučiny Oskar. Všichni tito operátoři byli v rukou ryze českých majitelů a tak se v této zemi, skryté mezi sedmery dálnicemi a GSM sítěmi mohli obyvatelé radovat z domácích operátorů…

Armáda znepřáteleného království jménem Kapitalismus byla však stále blíž a blíž. Postupně začínala tomuto malému království za sedmero dálnicemi a sedmero GSM sítěmi krást tyto operátory. Nejdříve to byl milovaný Paegas, který nahradil nečeský název T-Mobile, hezká grafika operátora se změnila na růžovou zněť a logo dostalo mnohem odpornější podobu. T-Mobile orientujíc se na 4% menšinu sklidil ovšem relativní úspěch. Druhým v pořadí byl nic netušící drobeček Oskar. Ten byl pohlcen a přejmenován na Vodafone. Ponechal si naštěstí svou typickou červenou barvu… Posledním, kterého zcela pohltila armáda kapitalistického království, byl Eurotel. Jeho název se změnil na ještě odpornější nečeský název Telefónica O2 Czech Republic. Barvou sice zůstala značka věrna 96% většině, ale přesto jsme se ničeho extrémního nedočkali.

Tak, nyní se můžeme vrátit zpět do reality. Ačkoli mně byla dečechizace dvou českých největších operátorů poměrně ukradená, v případě Vodafone jsem se skutečně obával, protože jsem tohoto operátora považoval za nejpřátelštějšího vůči svým uživatelům a to jak paušálním, tak klasickým předplacenkovým. Koneckonců o takový image se operátor vždy snažil, mělo to však s přejmenováním na Vodafone skončit? Možná, těžko říct. Nicméně i rok po tom, co Vadofone na našem trhu působí si nemůžu stěžovat.

Jako majitel Vodafone divoké karty, na kterou mi kdysi operátor umožnil bezplatný převod, volám do Vodafone za 2,98 Kč, do ostatních sítí za 7,14 Kč a SMS si napíšu za 2,38 Kč. Kromě SMS se mi tyto ceny zdají více než slušné, hlavně bezkonkurenční je volání do vlastní sítě. Navíc propracovaná internetová samoobsluha operátora také nemá konkurenci.

Jakkoli jsem mohl, například díky značně nepovedené vánoční akci a kampani celkově, začít o kvalitách Vodafone pochybovat, byl jsem nakonec utvrzen jeho skvělým chováním jednou věcí. Tou věcí bylo odcizení SIM karty včetně telefonu. Po okamžité blokaci v samoobsluze jsem se hned následující den vydal do prodejny operátora, kde jsem obsluze vysvětlil problém a bez jediné poznámky nebo nepozitivní věty jsem odcházel po několika minutách s novou SIM kartou. Kredit a telefonní číslo samozřejmě zůstávalo. Problém nenastal ani tehdy, kdy jsem se nebyl schopen identifikovat občanským průkazem, pas v klidu postačil. A to prosím zdarma i pro majitele předplacenky. Nakonec jsem byl obsluhou ještě varován, že za další změnu v rámci jednoho roku zaplatím poměrně tučný poplatek, zhruba 1199 Kč, už nevím přesně.

Když k obsluze vedle mě došla mladá rodina s malým dítětem požádat, jestli by se nenašel nějaký plakát se psy, protože o něj dcerka měla živý zájem, bez jediného remcnutí začala obsluha řešit daný problém. plakát sice neměli, ale zato odešli se psím odznakem, balónkem, kalendářem, bonbóny a kdoví s čím ještě. Nikdo se jich samozřejmě neptal na operátora a podobné hovadiny.

Když si tento přístup srovnám s jednáním na místní pobočce O2, tak se nemůžu zbavit pocitu, že Vodafone je pořád ten typicky český rodinný operátor a za to jsem mu opravdu vděčný…

(prodejnu operátora T-Mobile jsem se zatím neodvážil navštívit, protože mě vždy růžová orámování obchodu silně poškodila orientační i zrakové schopnosti, proto nemohu posoudit podmínky u tohoto operátora)

Komentářů k příspěvku „Vodafone si drží image domácího operátora“: 5


 1. 1 Opaquit

  Jen bych rád upřesnil, že jediným trochu českým operátorem byl Eurotel (51 % patřilo československému/českému státu a 49 % americké společnosti Atlantic West), majitelé Oskara byli z Kanady a o Paegas se dělili majitelé z Německa (T-Mobile) a České republiky (České radiokomunikace). A už i logo Paegasu bylo růžové:
  http://img237.imageshack.us/img237/4446/150pxpaegaslogosq3.jpg

 2. 2 Machi

  Opaquit: Jo, vlastník Oskaru byl sice kanadský, nicméně společnost Český Mobil zase ryze česká. U Paegasu je sice pravda, že se jednalo o českoněmeckou firmu (akorát netuším, jestli byli akcionáři přesně 50 na 50), nicméně ČRa jsem vždycky považoval za majoritního akcionáře 🙂 Za to logo Paegasu se omlouvám, neuvědomil jsem si to, ovšem pokud vím, tak kampaň a vůbec vystupování společnosti nebylo tolik zatíženo na růžovou?

 3. 3 The_Pretender

  Mno. U Vodafonu pracuji. Mám tedy poměrně veliké rozhledy i do připravovaných akcí, a tak trochu s úsměvem sleduji megalomanskou reklamu na nové T-Mobile paušály, které má Vodafone zavedené už od září. Ono se vůbec celkově tak trochu moc kopíruje od červené kapky. A že jiný operátor není krev a mlíko? Ono záleží přímo na uživateli, až zjistí, že to s tím telefonováním není zase tak „růžové“, a že koncentrovaný „kyslík“ vlastně dusí.

 4. 4 Oskar

  Zdravím,
  předpokládám, že se také vyznáte v histrorii operátorů T-Mobile = Paegas = RadioMobil a Vodafone = Oskar = Český mobil a Telefónica O2 = Eurotel/Český Telecom = SPT Telecom = MTTÚ Praha a Tele 2. Prosím napište mi historii od MTTÚ Praha po Euphony od záčátku do úplného konce jeli to možné… Víte kdy se v Československu začalo poprvé volat? S jakým operátorem? Kdy se poprvé na světě začalo telefonovat? Kdy poprvé a jak se operátor mobilních služeb jmenoval? Znáte-li něco prosím napište. Předem Vám moc děkuji a přeji hezký den! Váš Oskar

 5. 5 Vodafone

  Vodafone
  Dobrý den,
  pokud můžeme nabídnout své znalosti z historie naší sítě rádi Vám vyhovíme. Napište nám do Vodafone na Vinici adresa je na http://www.vodafone.cz a my Vám pošleme odpověď vše co můžeme říci a napsat. Hezký den!

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.