Jagg.cz za 20 100 Kč?

Jagg.cz za 20 100 Kč?Jistě není třeba připomínat, že už nějaký ten den je na prodej služba Jagg.cz. To by samo nebylo informování hodné, zarážející je ovšem to, kolik jsou lidé schopni za tuto službu nabídnout (prodej je uskutečněn formou aukce na Aukro.cz).

V době psaní tohoto článku je prodejní částka na úctyhodných 20 100 Kč a to i přesto, že se jedná jednoznačně o projekt bez jakéhokoli finančního či reklamního potenciálu. V současnosti sice čítá několikatisícovou komunitu, jenže tato komunita sestává povětšinou z těch, kteří si na Jagg přidávají vlastní výtvory pod vidinou zvýšení návštěvnosti.

Další obrovskou nevýhodou je ban u Googlu. Ten sice nemá příliš reálné opodstatnění, nicméně je tu a těžko s ním půjde něco udělat. Ban Googlu se projevuje tak, že v něm nelze najít ani zmínku o samotném webu Jagg.cz. Při vyhledávání této fráze narazíte maximálně na články o službě na jiných webech. Podle Googlu byla chyba v souboru robots.txt, s kterým měl jejich crawler potíže, do budoucna se tedy tento mínus eliminuje, protože chyba byla Patrickem opravena. To ovšem bohužel stále není všechno.

Zatímco linkuj.cz staví na vlastním, poměrně povedeném, linkovacím systému, Jagg.cz používá opensource systém Scuttle. Za své peníze tedy nedostanete ani vlastní systém. Scuttle je sám o sobě podle mého názoru poměrně nedostačující. Nepracuje na mnohem lepším principu označování odkazů za oblíbené, jako je to v případě linkuj.cz. Navíc si každý může za pár korun koupit doménu, rozjet na něm vlastní Scuttle, provést několik upgradů a dostane za pár dnů mnohem lepší službu, která navíc bude mít potenciál ve vyhledávání Googlu.

Co tedy prodává? Těžko říct. Podle mého názoru je to autor. Patrick Zandl je v internetovém světě osoba poměrně známá. Provozuje velmi úspěšný blog Marigold.cz a spoustu dalších projektů. Zatímco obyčejný člověk by s takovýmto projektem neměl jedinou šanci na úspěšný prodej, jméno autora a pravděpodobně hlavě záruka, že se investovaná částka vrátí v reklamě na jeho serverech udělal svoje a proto se z prodeje Jaggu rýsuje velmi slušný obchod. Málokdo si však uvědomí, že reklama na těchto serverech v podstatě už je a zatím má nulovou úspěšnost.

Takže když si to shrneme, kupující za svých dvacet tisíc korun dostane doménu s pagerankem 0 a banem u Googlu, bez jakéhokoli vlastního systému, s reklamním potenciálem 14 USD měsíčně, 500 návštěvami denně a nulovou možností rozvoje. Zajímavé…

Komentářů k příspěvku „Jagg.cz za 20 100 Kč?“: 11


 1. 1 mekele

  .. a to se vyplati! 😉

 2. 2 Machi

  1: Comment týdne, gratuluji 😀

 3. 3 Ondřej Pohorský

  Osobně by mě zajímalo, z jakého důvod Jagg.cz ten ban od Googlu dostal. Je ta informace veřejně známá?

 4. 4 Machi

  3: Právě, že není. Řekl bych, že to určitě souvisí s linkovanýma stránkama, ale bohužel nic přesného nikdo neví (třeba někdo linkoval porno weby atp.?) 🙂

 5. 5 dysm.

  Jagg.cz na Googlu ban nemá.. viz http://webtrh.cz/199-patrick-zandl-prodava-jagg

 6. 6 Machi

  5: Díky, upraveno…

 7. 7 Dan

  Podle mě není ocenění hodnoty internetového obchodu/stránky jednoduše dosaženo způsobem který byť asi s nadsázkou navrhuješ v závěru Tvého článku.

  Dost lidí třeba používá http://www.dnscoop.com která ale podle mě také dost přeceňuje zvláště takovéhle „specialní“ weby (search enginy, linkokvaci weby apod). Uff…jagg.cz oceněn přes 1mil. USD haha.

  Osobně bych spíš derivoval hodnotu z denní navštěvnosti. Podle Tvé informace má jagg.cz 500 navštěv denně z čehož bych si tipnul potenciální možný výdělek tak 100 USD (mé vlastní, z minulých zkušeností vykalkulovaný hrubý „ohodnocovací poměr“; nevím jak važně je myšleno Tvých 14 USD měsíčně). Nezapomínejme že peníze na Internetu neznamená jen Google AdSense.

  Často pak dochází k prodeji vebů za desetinásobek jejich měsíčního příjmu (to si nevymyšlím, sitepoint či digitalpoint na ověření určitě znáš také) takže suma kolem 1000 USD by nemusela být úplně od věci.

  Ale toto je jen můj názor, každý si musíme umět ocenit své obchody vzhledem k vlastním okolnostem sám.

 8. 8 Machi

  Dan: Zisk 14$ uvádí sám autor přímo u dražby nebo někde na fórech, už jsi nejsem úplně jistý. Nicméně máš pravdu, že většina webů se prodává za desetinásobky své skutečné hodnoty, to je samozřejmě v pořádku. Nakonec to je základ každého businnesu, ale zrovna u Jaggu prostě podle mého názoru vidím velmi malý potenciál. Pro občasné google návštěvníky nemá jeho obsah valnou informační hodnotu a ta tisícovka stálých zase nebude klikat na reklamy každý den.

  Musím ale přiznat, že teď, když jsem zjistil, že nulový PR byl výsledkem robots.txt má web rozhodně trochu větší potenciál, minimálně pro budoucí prodej 🙂

 1. 1 Marigold.cz » O myších a webových lidech 2.0
  Pingback 9. 4. 2007 19:51
 2. 2 Widlák.cz » Jak editovat své vlastní články…
  Pingback 15. 4. 2007 7:29
 3. 3 maracuja oil
  Trackback 23. 9. 2016 21:33

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.