Týden bez počítače… jde to?

Týden bez počítače... jde to?Jak jste si možná všimli, už více než týden se na tomto, jinak poměrně hojně aktualizovaném blogu, neobjevil žádný článek. Pokud se snad někdo zmítal v temných myšlenkách a přemýšlel nad katastrofickými scénáři, nebojte se, nic se nestalo a jsem zpět :). Příčinou týdenního výpadku byla totiž taková menší alpská dovolená. Uvnitř článku se dočtete, jak bez počítače vyžije opravdový závislák…

Počítač se v poslední době stal prvním a posledním zdrojem nějakých příjmů, stal se pro mě také zdrojem ke zjišťování novinek ve světě, stal se pro mě přehrávačem hudby i videa. O tohle všechno jsem se musel na týden připravit, protože, ač plánuji nákup notebooku, zatím mám jen pár stolních PC :).

Pátek 23.03.07

Dorazím ze školy a naposled usedám ke svému PC. Ačkoli jsem si toho vědom, na nějakou práci kašlu a zahraju si jednu ze stříleček. Večer krátce překontroluju své weby, odspamuju je a jde se spát…

Sobota 24.03.07

V sobotu mám velmi brzký budíček, ve tři ráno se musím připravit na cestu. Oproti každodenním zvykům se tentokrát nehodí počítač ráno zapnout, těžce se přemáhám a nakonec jej skutečně nechávám vypnutý. Už ten samý den bych si rád přečetl alespoň pár aktuálních zpráv, nesnáším, když nic nevím :). V hotelu běží jen CNN s věčně dementními zprávami a v místních trafikách se na český denní tisk zatím nezmohli, přestože německých plátků se zde nachází opravdu bezpočet (poměr česky mluvících návštěvníků ku německým je zhruba 20:1).

Neděle 25.03.07

Přestože jsem stále bez aktuálních zpráv, zjišťuji, že mi nepřítomnost počítače dělá dobře. Možná to bude tím čerstvým vzduchem v nadmořské výšce 1800 – 3000 metrů, možná to bude také absencí záření z mého LCD, ale počítač mi nijak nechybí. Nepotřebuji se starat o svůj web. nechávám jej svému osudu, nic jiného nakonec ani dělat nemůžu.

Pondělí 26.03.07

V pondělí brzo ráno je mně z čerstvého vzduchu bez záření z monitoru pořádně blbě. Jelikož tento den musím vynechat lyžování, absence počítače je opravdu znát. Jasně mně ovšem vyplynulo, že se bez počítače klidně obejdu, ale problémem je Internet.

Úterý 27.03.07 – Pátek 30.03.07

Počítač mi jinak zvlášť nechybí. Jenom mně stále víc chybí absence informací z domova, absence informací z počítačových webů a hlavně se zmítám v pomyšlení nad neaktualizovatelností mých webů, což mi zřejmě vadí nejvíc. Pomalu bych si rád pustil i nějakou tu hudbu a video.

Sobota 31.03.07

Den odjezdu. Už v pět ráno se budím a zjišťuji, že při pouhém pomyšlení nad tím, co budu moci večer konečně udělat se dostávám do euforických stavů. Až tento den je mi jasné, že bez počítače opravdu nevydržím. Těším se i na jinak nezáviděníhodné činnosti jako je odstraňování spamu z fór, z webů i z vlastního mailu. Když večer zapínám počítač, jsem jako ve snu. Po zhruba hodinovém přivykání si na ono záření jsem zase ve svém živlu.

Resumé

Takže jaká je pointa? Počítač sám o sobě není rozhodně věc, na které by člověk mohl být nějakým způsobem závislý. Závislost se však dá vybudovat na Internetu. Tedy spíše na jeho informační hodnotě. Člověk si zvykne kontrolovat každých pár minut novinky a týden bez nich je pro něj opravdu zlořečený úděl. Pokud navíc pomocí Internetu začnete vydělávat, tak vám velmi chybí jakákoli možnost kontroly výdělků atp. 🙂 Doporučuji jednoznačně notebook a na dovolené si vždy schrastit připojení k Internetu… Ne nadarmo se Číňané začínají zbavovat závislosti na Internetu pomocí elektřiny 😀

Komentářů k příspěvku „Týden bez počítače… jde to?“: 2


  1. 1 mates

    Kluku kluku, jako pročítám tvůj blogísek, a neni to uplnej blogísek to zas ne, ale mám pocit, že se pomalu dostáváš do něčeho čemu se říká sračky. Neuraž se ale ono nikoho nezajímá jak si někde něco aktualizoval, tohle dělá denně miliony lidí a nikomu to neříkaj. To samý s výdělkama.. O penězích se bavme prosím až v řádech statisíců. Víš nepíšu Ti to abych Tě nějak zesměšnil, ale z vlastní zkušenosti vim jak si pak člověk má chuť nasrat do ksichtu když vidí kolik věcí mohl udělat místo těch hodin prosezenejch u PC. Změň svůj život, začni něco dělat a pak pevně věřím, že zajímavý příspěvky na sebe nenechaj čekat. Hodně zdaru

  2. 2 Set

    Před každým odjezdem na dovolenou řeším otázku jestli přibalit NB nebo ne. Zatím jsem ho vždy nechal doma a doufám, že to tak i zůstane. Vydržet bez počítače lze i déle než jen týden.

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.