Google AdSense a jiné reklamní systémy

Google AdSense a jiné reklamní systémyAč se na mnoha stránkách můžeme dočíst o zmírnění pravidel Google AdSense a o tom, že od jisté doby můžeme souběžně s GA používat konkurenční reklamní systémy, nebyl jsem si tím zcela jist, protože v pravidlech GA jsem nenašel přesný výklad a tak jsem se obrátil na českou podporu Google AdSense. Možná vás odpověď zaujme…

Otázka: V pravidlech Google AdSense se mi nepodařilo najít jasnou odpověď na to, zda může být GA zobrazováno na jedné stránce současně s dalšími reklamními systémy (AdBrite, AdFox,…). Rád bych se tedy touto cestou zeptal.

Odpověď: Aby sme predišli zavádzaniu našich užívateľov, nepovoľujeme, aby boli reklamy Google a vyhľadávacie pole pridané na stránky, ktoré už zobrazujú iné reklamy a služby formátované tak, že používajú rovnaké usporiadanie a farby ako reklamy Google alebo vyhľadávacie pole na tej stránke. Aj keď môžete predávať reklamy priamo na Vašej stránke, ste zodpovední za to, aby tieto reklamy nenapodobňovali reklamy spoločnosti Google.

Reklamy zobrazovať teda môžete, no musia byť však dostatočne farebne odlíšené od Reklám Google.

Je to snad vůbec poprvé, co mi od Googlu přišel dopis psaný evidentně živým člověkem. Ostatní byly nějaké šablony, které se často příliš netýkaly tématu. Z textu je jasně zjevné, že to není s alternativními reklamními systémy až tak růžové. Můžeme je sice zobrazit, ale k porušení pravidel dojde, pokud budou mít shodné barvy jako reklamy od Googlu. Toto omezení může být limitujícím faktorem zejména při volbě stejného pozadí u všech reklam. Je ovšem otázka, co Googlu ještě vadí a co ne. Není nic jednodušší, než riskovat varování a vyzkoušet, kam až můžeme zajít.

Mimochodem děkuji supportu GA za rychlou odpověď (v rámci jednoho pracovního dne).

komentář k příspěvku „Google AdSense a jiné reklamní systémy“: 1


  1. 1 kaipan

    bohužel tě asi zklamu – tohle jsem našel na webu google (v helpu):

    Konkurenční reklamy a služby

    Abychom předešli zmatení našich uživatelů, nepovolujeme, aby reklamy Google a vyhledávací pole byly přidány na stránky, které také ukazují jiné reklamy a služby formátované tak, aby používali stejné uspořádání a barvy jako reklamy Google nebo vyhledávací pole na té stránce. Ačkoliv můžete reklamy prodávat přímo na svých stránkách, je vaše zodpovědnost zajistit, aby nenapodobovaly reklamy Google.

    Poslední aktualizace: leden 2007

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.