AdBrite – tak trochu jiná reklama

AdBrite - tak trochu jiná reklamaV době, kdy jsme všichni opájeni googlovskou AdSense reklamou, která, hlavně v minulých měsících, vyvolala vlnu tisíců článků a reakcí, se jeví jako zbytečné psát o jiných reklamních systémech. Jenže ne všechno je zlato, co se třpytí a Google AdSense nemusejí být zdaleka vašim nejvýdělečnějším systémem. Navíc díky uvolněnějším podmínkám můžete mít nyní na jediné stránce více reklamních systémů…

Pokud bych měl vyjmenovat reklamní systémy, které považuji z hlediska výdělku za nejefektivnější, zřejmě by na prvním místě stálo stejně Google AdSense. U něj je totiž výdělek prakticky zaručen, nepotřebujete pro něj plnit žádné kvóty a hned po umístění reklamy na váš web můžete začít vydělávat.

Na druhém místě by v mém osobním žebříčku figuroval zřejmě systém AdBrite. V našich končinách relativně neznámý pojem, ovšem v zahraničí rozšířená a úspěšná služba. Systém AdBrite by se dal v krátkosti nazvat jako internetové reklamní tržiště. Nazývají jej tak vlastně i sami autoři.

AdBrite je určen pro dvě skupiny lidí. Zatímco Google tyto skupiny rozlišuje pomocí služby AdSense pro webmastery a AdWords pro inzerenty, AdBrite je jiný. Po jedné registraci získáte snadný přístup jak k části pro inzerenty, tak k části pro webmastery.

Webmaster

Pokud si chcete s reklamním systémem přivydělat, bude vás zajímat nejspíše část určená pro webmastery. Tato část je velmi podobná AdSense. Při tvorbě reklamního bloku jsou ovšem kromě formátu a barev potřebná také klíčová slova, nápis v případě neexistujících reklam, popis vašeho webu a v neposlední řadě také zvolení cen. Ano, AdBrite vás sám nechá zvolit cenu, kterou inzerent zaplatí za jeden den zobrazování reklamy na vašem webu. Není však důvod k jásotu. Pokud cenu nasadíte moc vysoko na špatný web, inzerenti se příliš nepohrnou. Naopak, pokud cenu nastavíte nízko, je velmi pravděpodobné, že budete mít o zájemce postaráno. Pro všechny případy si lze nechat navrhnout automatickou cenu. U jednoho z mých webu s PageRankem 3 a Alexa rankem 124 812 to bylo 5$ za jednu reklamu na jeden den. Cena však pro inzerenta narůstá ještě o částku 0,94$, což je provize AdBrite (18,8%).

Počet reklamních pozic se přímo odvíjí od velikosti zobrazované reklamy. Na klasickém banneru zobrazíte pouze dvě reklamy, za to však bude mít inzerent jistý pocit exkluzivity a rád zaplatí. Jednoduchou matematikou lze dojít k tomu, že pokud budete mít na svém webu 8 reklam po 5$ denně, přijdete si za jediný den k velice slušným 40$ a to nemusíte mít ani kdovíjaký web. Stačí pouze nasadit cenu úměrně, nebo spíše níže, než je vám doporučeno.

Možnost výdělku je však ještě jedna. AdBrite umožňuje přidat reklamu do videí. Jednoduše do systému přidáte své video, AdBrite přidá na začátek a konec reklamy + přehraje video ve vlastním přehrávači a vy dostáváte zaplaceno za kliknutí na reklamu a to dokonce i tehdy, když je video na cizí stránce. Geniální…

Inzerent

Pokud na AdBrite přicházíte jako inzerent se zájmem o propagaci svých produktů, lze jednoduše najít pomocí klíčových slov, sekcí a podobných věcí stránku, která přesně zapadá do okruhu vašeho zájmu a ihned na ní začít zobrazovat reklamu. Maximální cenu za proklik a částku, kterou chcete utratit za den si určujete sami. Při nízké částce však samozřejmě nemůžete počítat s lukrativními weby.

Jako inzerent máte samozřejmě přístup k rozsáhlým seznamům stránek, které reklamní místo poskytují. Ihned můžete zjistit cenu za den/týden/měsíc a případně si reklamu hned zakoupit. Samozřejmostí je pak platba za reklamu kreditní kartou.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Závěr

Pokud to z textu nevyplynulo, je AdBrite opravdu geniální možností velmi slušného výdělku či inzerce. Pro obě strany nabízí skvělé využití potenciálu webových stránek. Jedinou nutností pro milionové zisky je vlastnit opravdu vysoce navštěvovánou a různými vysokými hodnoceními ověnčenou stránku. Menším mínusem je pak málo českých inzerentů. Jen málo zahraničních uživatelů bude mít velký zájem na zobrazování anglické reklamy na českém webu (ovšem lze vyrovnat adekvátně nízkou cenou)…

AdBrite prostě funguje úplně stejně jako klasické tržiště. Vítězí ti s nejlepším poměrem cena/výkon. Velké množství odkazů snižuje exkluzivitu a je jen na vás, abyste našli správný klíč k milionovým ziskům…

Komentářů k příspěvku „AdBrite – tak trochu jiná reklama“: 0


  1. Žádné komentáře

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.