Google AdSense – dopis s PINem

Google AdSense - dopis s PINemVčera se mně ve schránce, po téměř měsíčním čekání, objevila konečně malá obálka od Googlu s PINem k AdSense účtu. Nevím, zda to bude mít nějaký užitek, ale rozhodl jsem se o tomto dopise napsat pár řádků. Dopis od Googlu je odeslán každému uživateli Google AdSense, který dosáhne výdělku $50. V dopise se nachází šestimístné PIN číslo, které je nutno zadat v administraci AdSense a dokončit tak poslední krok k aktivaci možnosti vyplácení výdělku.

Jakmile vám bude dopis odeslán, řiďte se popisem v administraci, že jeho doručení může trvat až šest týdnů. V mém případě jsem se totiž dostal až k avizované metě a doručování trvalo bez dvou dnů měsíc. Pokud dopis nedojde do 40 dnů, tak už doporučuji zažádat o opětovné odeslání, jinak hrozí blokace účtu. Jako výchozí pošta byla na razítku uvedena pobočka US Postal v newyorské čtvrti Jamaica (v Google Maps). O to více překvapí doba odesílání, protože asi o tři bloky na jih se nachází mezinárodní Kennedyho letiště :D. I přesto, že se jedná o jeden tvrdší list papíru přeložený na poloviny a slepený lepivými kolečky, došel dopis naprosto nepoškozený. I přes vzdálenost, kterou musel urazit byl naprosto a totálně čistý. Nejvíc jsem jej zničil já při přenosu ze schránky k počítači :).

Paradoxní je, že se dopis psaný česky tiskne a odesílá z USA leteckou cestou. Nicméně nejspíš to vyjde Google levněji, než kdyby u nás budoval pobočku. Co se samotného obsahu listu týče, tak potištěna je jen dolní strana listu a to v českém jazyce. Najdete na ní český návod k zadání PINu a samozřejmě PIN samotný.

Dopis - přední strana

(přední strana)

Dopis - zadní strana

(zadní strana)

Dopis - obsah

(obsah)

Komentářů k příspěvku „Google AdSense – dopis s PINem“: 4


 1. 1 kokariko

  dnes som presiel cez 50$, kedy sa mi ukaze na adsense ucte nieco o tom ze mi nieco poslali?

 2. 2 Machi

  1: Mělo by se to objevit hned po odeslání dopisu…

 3. 3 bberka

  Ahoj mam otazku na AdSense.Kdyz se chci registrovat tak mam uvect svoji adresu.Ja mam ale v nazvu ulice pismenka č a ě a tyto pismenka tam nejdou zadat.Mam to tam zadat jako c a e nebo nejak jinak? Dik za radu.

 4. 4 Machi

  3: Jj, zadej to bez diakritiky, nejsou s tim potize…

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.