Využívejme presumpce viny s RapidShare!

Využívejme presumpce viny s RapidShare.com!Poznámka: Tento článek nechce přinášet žádné zlomové informace, chce jen poukázat na výhody jistých praktik.

Když bylo před časem zavedeno tzv. výpalné, které platíme všichni při nákupu optických médií (DVD, CD), pevných disků, ale i u většiny zařízeních, která by mohla sloužit ke kopírovaní autorsky chráněného obsahu, viděla v něm většina lidí jen samá negativa. Zase budeme vyhazovat další zbytečné peníze. Ano, ale výpalné má i jednu obrovskou výhodu. Odpadá s ním totiž morální bariéra bezbřehého kopírování audiovizuálních děl. Stahování hudebních nosičů a dokonce i filmových DVD u nás bylo vždy legální. Jen ti slušnější, v domnění, že autoři jsou vlastně chudáci, nechtěli okrádat a tak si tato, mnohdy brutálně předražená díla, kupovali. Nyní ovšem platíme Ochrannému svazu autorskému za každé zakoupené záznamové médium a to ne zrovna málo. Máme tedy předplaceno opatřování si audiovizuálních děl jinou cestou, než koupí.

RapidShare

Touto cestou je samozřejmě stahování z Internetu. I při půjčení média ovšem zákon neporušujete, porušuje ho jen půjčovatel, ale kdo by si dneska fyzicky půjčoval média, že ano. Na Internetu je to stejné, zákon poruší pouze ten, který autorsky chráněné dílo na Internet dá k dispozici. Tím jste i vy, pokud stahujete toto dílo například z torrentů nebo z jiných výměnných sítí, kde je zároveň nutné odesílat ten samý autorsky chráněný obsah. Existují však dvě perfektní cesty, stahování přes FTP a HTTP. Prvně jmenovaná možnost je ovšem komplikovaná, musíme nalézt rychlé a nadupané FTP, což je v dnešní době prakticky nemožné. Druhá možnost je ovšem mnohem lepší. V poslední době zažívají boom servery pro ukládání obsahu. Mezi těmito servery se nejvíce uchytil jeden z prvních průkopníku, RapidShare.com (dříve RapidShare.de).

Majitelé tohoto projektu vám dávají k dispozici konekci o velikosti neuvěřitelných 80gigabit/s, neboli 10 gigabajtů za sekundu. Z RapidShare můžete stahovat i zcela zdarma, v tomto případě je ovšem stahování značně omezeno a po stažení 100 MB musíte čekat i hodinu a půl. Daleko pohodlnější je opatřit si tzv. Premium account. Za pouhých 6,99€ měsíčně resp. 4,6€ za měsíc při objednávce na jeden rok můžete mít k dispozici prakticky neomezené užívání této služby. Ačkoli se nějaká omezení přeci jen najdou, v českých podmínkách je jejich dosažení prakticky nemožné. Můžeme stáhnout „jen“ 25GB za týden. Navíc za tuto symbolickou částku získáte neomezený prostor pro upload vašich souborů a několik zajímavých funkcí. Za zmínku stojí například možnost nechat si stáhnout RapidSharem libovolný soubor z Internetu, který je pak automaticky vystaven na vašem účtě. Dokonalý nápad, na co plýtvat při uploadu běžně dostupných věcí svým trafficem, když můžeme použít cizí. Další skvělou věcí je možnost uspořádat své soubory do chráněných složek.S Premium accountem můžete používat i download akcelerátory (FlashGet,…), což u free verze není možné.

To už ale odbíhám od tématu, kterým je využití předplaceného stahování. RapidShare má jednu velkou nevýhodu, nejde v něm odkazy vyhledávat, takže musíte jít na jisto. To ovšem není žádný problém, protože na Internetu se povalují doslova miliony odkazů na různorodé soubory. Doporučuji vyzkoušet také, v poslední době populární, neoficiální vyhledávač obsahu rapidshared.org nebo bezkonkurenčně nejlepší fórum u nás – Warforum.cz, kde najdete gigantické množství odkazů.

Pozor: Abyste se vyhnuli problémům, stahujte pouze audiovizuální díla. Stahování software, včetně her, je protizákonné! Doufám, že si užíváte předplatného a na vašem disku se povaluí stovky gigabajtů s písničkami Helenky Vondráčkové, Karla Gotta nebo třeba Leonky Machálkové.

Komentářů k příspěvku „Využívejme presumpce viny s RapidShare!“: 7


 1. 1 --==[FReeZ]==--

  Pokud se nic nezmenilo, kazdy uploader na rapidshare ziskava body za pocet stazeni jeho souboru. Pokud techto bodu ziska uploader dostatek, zdarma dostane tzv. gold account funkcni po dobu 3 dnu. V clanku jsem si toho nevsiml, ze by uz rapidshare toto zrusil?

  Nevidim duvod k uzivani warfora, kdyz existuje bezkonkurencne nejlepsi server http://rapidshare.com (100% seriozni) a pak jeste za vcelku solidni povazuji http://katz.ws Ceska kultura nam nenabizi ani 1% toho, co muzeme mit ze zahranici, hezky anglicky. Neni nad originalni zvuk / texty scenare. =)

 2. 2 Machi

  1: Článek jenom zevrubně zmiňuje možnosti RS. Premium body fungují pořád, ale podle mě to nestojí moc ani za zmínku. Co se týče warfora, tak to považuju za nejlepší řešení pro český obsah.

 3. 3 The_Pretender

  Osobně spíše Torrentuji. Nikde se nemusím registrovat (a platit), abych mohl stáhnou více dat naráz (nemluvě o dalších limitech). Torrent mi dává něco jako pocit diskrétnosti, příjemného uživatelského rozhraní, a hlavně… když mi download spadne, nemusím stahovat gigovej soubor celý znovu (což samozřejmě platí i o libovolném vypínání a zapínání PC). A že to trvá déle? Rád si pár hodin počkám a budu mít jistotu, že mám to, co na monitoru skutečně vidím.

  1.) Co se originálů týče, není jednodušší půjčit si z půjčovny DVD a smahnout 1:1 za 50 korun, než stahovat a pálit? Osobně 50 korun raději obětuji, než probendím na počítači v hledání, stahování a pálení filmů + občas nějaké ty nové kodeky, apod.

 4. 4 Machi

  3: Jasně, jenže při současném stavu není nijak složité monitorovat ti traffic a jako záminka k domovní prohlídce bude sloužit jenom on, takže proto bych se raději přikláněl k řešení, kde data prostě neuploaduješ, protože podle mě upload 100GB za měsíc je už poměrně divný…

 5. 5 The_Pretender

  Tak to každopádně 😉

 6. 6 cuzak

  „Za pouhých 6,99€ resp. 4,6€ na jeden rok…“

  Blbost ne, to je za 1 mesic a ne za jeden rok.

 7. 7 Machi

  6: Jo, sorry, je to opraveno…

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.