Jak jsem přišel o nejlepší myš

Jak jsem přišel o nejlepší myšKdyž jsem před nedávnem uvažoval o koupi nové myši, rozhodoval jsem se mezi dvěma modely. To, že se bude jednat o Logitech, který už několik let vyrábí nejlepší myši vůbec, bylo jasné, jen jsem si nebyl jist, kterou generaci myši zvolím. Nabízela se starší Logitech MX1000 nebo v podstatě její nástupce Logitech VX Revolution. Cena srovnatelná, obě jsou navíc bezdrátové, což byl můj hlavní požadavek. Přímo totiž nesnáším 15g těžké myši s drátkem. Možná za 20 let práce s těžkou myším změním, a hlavně moje ruka změní, názor, ale dnes se mně to zdá jako nejlepší volba.

Nakonec díky perfektnímu designu a integrované Li-Ion baterii vyhrál starší model. Integrované baterie jsem se neobával, protože Logitech garantoval výdrž ve stovkách hodin. K myši jsem si koupil perfektní podložku a vše se zdálo být dokonalé. Myš perfektně padla do ruky a bylo radost ji používat. Pak jsem si ale začal všímat opravdu krátké výdrže baterie. Místo slibovaných stovek hodin mně vydržela zhruba 40, z čímž jsem se nehodlal smířit. V současnosti mně to je možná jedno, ale brzy si pořídím notebook a určitě se mi nebude chtít nabíjet myš každou chvíli. Myš jsem tedy odeslal na reklamaci a nastalo klasické čekání. V této době užívám zase skvělou 15g myš s drátkem. Trvalo asi 27 dnů a pak se prodejce ozval s velmi znepokojivou zprávou.

Myš už prý nemají na skladě a Logitech si reklamovaný kus ponechal, přičemž v takovém případě připadá v úvahu jedině vrácení peněz (případně výměna). Myš ovšem není k dispozici skoro nikde a brát z bazaru ji rozhodně nehodlám. Nyní začínám pozvolna litovat toho, že jsem myš na reklamaci poslal, protože se podle mého názoru jedná o první a poslední dokonalý model. Má skvělý tvar pro pohodlné ovládání a skvěle také vypadá, což není vždy podmínkou. Škoda, že mi Logitech raději neposlal zpět kus s vadnou baterií. Nyní si asi budu muset pořídit nástupce této myšky, který je ovšem neforemně hranatý a místo scrollovacích tlačítek nahoře má jakési tlačítko pro vyhledávání. Všechny skvělé vlastnosti myšce ovšem zůstali, kromě toho, že je nutné používat klasické AA baterie. Teď už je mně jasné proč, Logitech je jejich použitím z obliga. Kdyby někdo náhodou čekal, že se baterie bude nabíjet v přiloženém stojanu, mýlí se. Tato myš žádný stojánek nemá a přijímač je vyveden v podobě klasického USB klíče, který je možné zasunout při přenosu i do myši. Bezpochyby úžasné, jenom již teď mám strach z toho, že se ten klíč jednoho dne ulomí a také z toho, že skrz masivní dřevěný stůl budou problémy s odezvou…

Logitech VX Revolution

MX1000 R.I.P 🙁

Komentářů k příspěvku „Jak jsem přišel o nejlepší myš“: 5


 1. 1 skipper

  Hezký článok

 2. 2 Sisushka

  MX1000 mam tiez a veru by som nemenila. Mam ju od oktobra a zatial sa bateria drzi dobre.
  Ak sa jej nehodlas vzdat, skus preliezt slovenske e-shopy, na niektorych ju este maju a to dokonca so zlavou ;).

 3. 3 Qwerty

  Mám MX1000 a jsem s nad výsost spokojen .. výdrž minimálně 2 dny když hodně mačkám (to jsem většinou doma nemocnej). Jinak cca 3-5dní.

 4. 4 kv4r3sma

  Doporučuju MX400… za 944,- na ATComputers. Výborná do ruky (pravák), citlivost, laserovka, i když drátová, tak lehoučká. Skvělá na multiplayerové střílečky.

 5. 5 Ken

  Logitech MX400 je jedna z nejhorších myší, které Logitech vyrobil. Pracoval jsem pro síť počítačových heren PGCC a při návštěvách mezihernáků si na ně každý jen stěžoval. Když drátovku tak Logitech G5, mám 2 a jsem naprosto spokojený … Jinak jsem měl i G7 a ta výdrž byla hodně mizerná, akumulátor jsem musel měnit cca po 12-15 hodinách používání 🙁

Přidat komentář

Poznámka: Provozovatel této stránky nenese odpovědnost za obsah komentářů. Odesláním komentáře se jeho autor dobrovolně vzdává nároku na honorář za obsah komentáře.